Şal ve Yelekler İçin Popcorn File Örgü Modeli

Şal ve Yelekler İçin Popcorn File Örgü Modeli
Şal ve Yelekler İçin Popcorn File Örgü Modeli

Baharlık şal ve yeleklerinizde örnek olarak kullanabileceğiniz popcorn file örgü modeli anlatımını paylaşacağız. Diğer örgü modellerinden farklı olarak bu model hem pratik hem de 3 boyutlu bir dokuya sahip. Sadece kendinizi şal ve yelek olarak şartlandırmayın. Daha birçok baharlık örgülerinizde tercih edebileceğiniz bir örgü örneğidir.

Yapılışı da videolu olarak bizlere sunulmuştur. Örnek anlatımında koton bir iplikle çıkarılmıştır. Ancak sizler merserize iplerle de rahatlıkla örebilirsiniz. Yine buna benzer fileli örgü modelleri ve yapılışlarını sitemizden araştırıp bulabilirsiniz. Bunun haricinde farklı popcorn örgü modelleri de sitemizde paylaşılmıştır.

Bir miktar zincir çekilerek fileli örgü deseninin yapımına başlanmıştır. Örnek 2 sıradan oluşmakta ve bu 2 sıranın tekrarı şeklinde devam edilmektedir.

Şal ve Yelekler İçin Popcorn File Örgü Örneği
Şal ve Yelekler İçin Popcorn File Örgü Örneği

İlk sıraya ikili tırabzanla başlanmış ve ikili tırabzanla bitirilmiştir. İkisinin arası da 3 zincir çekilip alttan 4. Zincire batarak ikili tırabzanlarla gözenekler elde edilerek ilerlemiştir. Bu gözenekler arasına da popcornlar hapsedilmiştir. Popcornlar da aynı noktaya 4 defa batarak ikili tırabzan yapılması ile oluşturulmuştur.

İkinci sırada file kısmı yapılmıştır. Bu da şu şekilde örülmüştür. İlk önce bir alt sırada geçiş için çekilen 3 zincirin ikincisinin üstüne batarak ikili tırabzan yapılmıştır. Ardından bir 3 zincir daha çekilerek alttaki popcornun orta tepesine batarak bir ikili tırabzan daha yapılmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/clKrEpYUjtk (atolyehobi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı