Saksılarınız İçin Pratik Sarkaç Yapımı

saksılarınız için pratik sarkaç yapılışı
saksılarınız için pratik sarkaç yapılışı

Makrome hepimizin duyduğu, bildiği ve güzel bir uygulama. Oldukça geniş kullanım alanları olan bu özel teknik, alsında uygulanması da oldukça kolay olan bir işlemler bütünü. Basit ya da zor makrome işlemleri elbette var. Ama sizler bu işin acemisi iseniz, gerçek anlamda başarılı olabileceğiniz harika seçeneklere de sahipsiniz. Bizler de sizin için bu güzel projeye ufak bir başlangıç yapabilmeniz amacı ile sarkaç yapımı hakkında resimli anlatımlar ile bilgiler aktarmak istedik. Bu kendin yap projemizde, bu şekilde çiçeklerinize güzel ve özel yerler bulmanız adına harika bir seçenek olacaktır.

İşlem için sadece makrome ipine ya da ince deri ipi işinizi görecektir.

saksılarınız için pratik sarkaç

İşlem için 8 parça uzun ipi aynı hizadan kesin ve uçlarını birbirlerine dolayın, düğümleyin. Artan kısımları kesin.

saksılarınız için pratik sarkaç resimli anlatım

İpleri birleştirdiğiniz kısımda ki düğümüz saksınızın altında ki deliğe de yerleştirebilirsiniz. Bunu iplerinizi orantılamak amacı ile yapacaksınız. Bu şekilde her bir ip aynı şekilde terazi gibi saksıyı dengede tutacaktır.

İkinci aşamada ise ipi ikişerli dört parçaya ayırın. Artı (+) şeklini alacak şekilde bölüştürün. İkili ipinize bir düğüm atın. Bu şekilde her bir bölüm için düğümleri atın. sarkaç yapımı işlemi bu şekilde devam edecek.

saksılarınız için pratik sarkaç yapımı

Şimdi yan alanları da aynı şekilde orantılayarak, ikili iplerinizi ayırın, yan tarafta ki ip ile birlikte düğümleyin. Yeniden bir grup oluşsun. Aynı şekilde tüm çevre için bu işlemi tekrarlayın.

saksılarınız için pratik sarkaç yapılışı

Saksınızın ağız kısmına gelene kadar işlemi yapacaksınız. En altta ki dahil 4 düğüm işlemi ile sarkaç yapımı bitmiş olacaktır.

Bu harika saksıları sarkacın içinden çıkartıp, canlı ya da yapay çiçekler ile donatarak, tavandan sarkıtın. İnanılmaz şık ve özel bir görüntü elde edeceğinize eminiz. Farklı uzunluklarda bu saksıları hazırlayarak, balkon ya da bahçelerinize aynı şekilde konumlandırabilirsiniz.

Uygun renklerde saksı ya da ipler seçebilir, çiçekleri farklı şekillerde saksılarınızın üzerinden alt kısam sarkıtabilirsiniz. Bu harika seçenekler özellikle balkonlarınıza inanılmaz şık ve güzel bir ortam sağlayacaktır. Etkileyici sonuçlar için biraz hayal gücünüzü de  devreye alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı