Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Saksıda Çiçek Çıtı Pıtı İğne Oyası Yapımı

Saksıda Çiçek Çıtı Pıtı İğne Oyası Yapımı

Saksıda Çiçek Çıtı Pıtı İğne Oyası Modeli
Saksıda Çiçek Çıtı Pıtı İğne Oyası Modeli

Saksı içerisinde bir çiçeği andıran yeni model çıtı pıtı iğne oyası anlatımını beğeninize sunuyoruz. Çok kolay bir iğne oyası modelini kısa sürede yapabilme imkanına sahip olacaksınız. Pırpırlarla ve zürafalarla bu yazma kenarı oyasını aşağıdaki videosunu izleyerek sizler de yapabileceksiniz.

Sanırım çıtı pıtı oyalar içerisinde şu ana kadar yayınladığımı en kolay modellerden biri olacak. İki sırada yapılan bu kolay iğne oyası modelinde ilk sıra yeşil, ikinci sırada ise farklı renkler ile çalışılmıştır. Bu da basit oya örneğini sadelikten kurtarıp zengin bir görünüme kavuşturmuştur.

Saksıda Çiçek Çıtı Pıtı İğne Oyası Örneği
Saksıda Çiçek Çıtı Pıtı İğne Oyası Örneği

Yeni çıtı pıtı iğne oyasının ilk sırası yeşil iple yapılmıştır. Zürafalarla yukarı doğru artırma yapılmış ve bir saksıyı andıran bir motif elde edilmiştir. Ardından devamında yan yana 3 pırpır çalışılmış. Saksı çalışmasından sonra 4 tığ batısı atlanıp beşinciye sabitlenmiştir. Sonra saksıya geri dönülüp 3 pırpır yapıldıktan sonra bu sefer dördüncü tığ batısına ip tutturulmuştur. Bu da oyaya ayrı bir güzellik katmıştır.

İkinci sırada renk değişimine gidilerek her saksı ve 3 pırpırın üstüne yine pırpırlar çalışılmıştır. Saksı ortasına peşi sıra aynı boy 3 pırpır yapılırken, yeşil pırpırların üzerine de ikili 4 sıra pırpır yapılmıştır. Bu yeni çıtı pıtı iğne oyası örneği anlatımı da bizlere aşağıdaki videosunda aktarılmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/rH5xFmD_rf8 (Nevinin iğne oyaları)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here