Ana sayfa Kendin Yap Projeleri Sağlıklı Oda Kokusu Yapmak

Sağlıklı Oda Kokusu Yapmak

58
0
PAYLAŞ
sağlıklı oda kokusu yapmak
sağlıklı oda kokusu yapmak

Oda kokusu, hemen her evde bulunan çoğu hanımın vazgeçilmezi diyebilirim. Fakat bazı hanımlar oda kokularına para vermek yerine aslında evde kendi başına yapmak istemektedir. Bende bu düşünceden yola çıkarak onlara para harcamadan evdeki malzemelerle kolayca ev yapımı oda kokusunun nasıl yapıldığını anlatmak istedim. Yapımında asla zorlanmayacağınızı düşündüğüm oda kokusunun birden fazla türünün yapımını anlatmaya geçeceğim fakat öncelikle evlerin kokusunu değiştiren bu harika kokuların ne denli basit bir yapıma sahip olduklarını söz etmek isterim. Aynı zamanda dekoratif bir görünüm de katarak evlere mükemmel bir güzellik estetik ekleyen evde hazırlanabilecek kokuları artık kolayca sizde evinizde yapabileceksiniz.

sağlıklı oda kokusu yapmak

Evler bazen kötü kokulara maruz kalabiliyor. Buna pişirilen yemekleri dahil edersek bazen kötü ve ağır kokular özellikle lavabolardan gelebilecek yanlış tesisat gereği oluşabilecek kokuları da kolayca gidermek için mutlaka ev kokularına ihtiyaç duyulmaktadır. Parayla alınanlarda kimyasal maddelerin olmasını da göz önünde bulunduracak olursak, aslında hiçte fena fikir olarak durmuyor değil mi ev yapımı olan kokuları hazırlama fikri? İşte bu gibi nedenlerden bende hareket ederek sizlere basit şekilde kimyasalların olmayacağı kokuları hazırlama kendin yap çalışmasını sunmak istedim. Aynı zamanda bu kokular asla sağlığı tehdit etmeyecek sağlığınızı tehlikeye atmayacaktır. Ev yapımı oda kokularını evde mis gibi bir hava esintisi oluşturmak için yapacağız.

sağlıklı oda kokusu yapmak resimli anlatım

İlk kokumuz olan limon-biberiye ve vanilya kokularını birleştirmek kesinlikle mükemmel bir koku üretmemizi sağlayacaktır. Bunun için bir limon, bir tane çay kaşığı kadar vanilya, beş ya da altı tane dal biberiye ve bir litre kadar suyu karıştırıp ocak üzerinde pişiriyoruz. Bu karışım ortalama iki gün kadar evde mis gibi bir koku yayacaktır. İkinci olarak ise çiçeklerle doğal bir koku elde edelim. Çiçeklerin o şahane kokusunu elde etmek için ve evde bahar havası hissetmek için hemen sevdiğiniz çiçekleri kurutmalısınız. Kurutma işlemi biraz zaman alabilir. Tamamen kurumuş olan çiçekleri bir kase içine koyarak üzerine organik hirosol birkaç damla kadar eklemelisiniz. Bu karışım ise en az yedi gün kadar evinizin misler gibi kokmasını sağlayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here