Sağlık Getiren Doğru Cep Telefonu Kullanımı

Sağlıklı Cep Telefonu Kullanma Kılavuzu
Sağlıklı Cep Telefonu Kullanma Kılavuzu

Teknolojinin artmasıyla cep telefonları artık hayatımızın her anında bizimledir. Peki ya cep telefonu kullanırken nelere dikkat etmek gerekir? Aslında sağlık için cep telefonu kullanımında belli başlı şeylere dikkat etmemiz gerekmektedir. Çoğu insan farkında olmadan cep telefonunu sağlığına zarar verecek şekilde kullanabiliyor. Peki ya bunu aşabilecek bir çözüm sunulması sizce de güzel olmaz mıydı? İşte bu projemizde resimlerle cep telefonu kullanımında ne gibi hatalar yaptığımızı belirtmek istedim. Öncelikle cep telefonu bu diyerek konuyu basit almamanızı rica ediyorum. Çünkü dikkatsiz kullanımlarda sağlığımız ciddi derecede etkilenebiliyor.

Şimdi resimlerden harekele nasıl daha sağlıklı cep telefonu kullanabiliriz konusu hakkında bilgiler verelim. Öncelikle birinci resimdeki bayanın kafasını eğerek, aşağıda doğru baktığı açıya dikkat ediniz. Neredeyse aşağı yönlü boynunu etkileyecek şekilde, 60 derecelik bir açıyla cep telefonuna bakmaktadır. Oysa sağlıklı olanı ikinci resimdeki gibidir. Sıfır derece yere eğilme ve dik bakmak cep telefonu kullanımı için daha sağlıklı olacaktır. İkinci olarak ise genelde herkes telefon ekranını gözüne yakın tutmaktadır. Oysa telefon ekranını üçüncü resimdeki gibi 20 santim yakına getirmemeliyiz. Bunun yerine dördüncü resimdeki gibi yapmak doğru olacaktır. Yani cep telefonunu 30 cm kadar yakınımıza getirerek ekranına bakmalıyız. Devam ettiğimizde üçünü olarak sağlıklı kullanım hakkında tek parmakla cep telefonu kullanmamaya dikkat etmek gerekir diyebilirim.  Çünkü bu tarz bir cep telefonu kullanımının zararlı olduğunu söylemek doğru olacaktır. Oysa doğru kullanıma bakıldığında, iki elle cep telefonunu kullanmak daha sağlıklı olacaktır. Yani mesaj yazarken tek parmak kullanım yerine iki parmağı kullanmamız gerektiğini söylemek istiyorum.

doğru cep telefonu kullanımı
cep telefonu kullanımı
sağlıklı cep telefonu kullan
telefon ekranını gözüne yakın tutma
tek parmakla cep telefonu kullanma
iki elle cep telefonunu kullanmak
güvenli cep telefonu kullanımı
Sağlıklı Cep Telefonu Kullanma Kılavuzu

İki parmakla mesaj yazarken parmaklarda uyuşma olmayacaktır. Bu aynı zamanda daha rahat mesaj yazmanızı sağlayacaktır. Sizlere sunduğumuz bu sağlık üreten püf noktalarına dikkat ederek, artık sizde cep telefonu kullanımını daha sağlıklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.  Güvenli cep telefonu kullanımı hakkında sunduğumuz bu bilgileri arkadaşlarınıza da yayabilirsiniz. Bu bilgiler ışığında daha dikkatli cep telefonu kullanımları dilerim. Farklı projelerde görüşmek üzere iyi günler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı