Ana sayfa Sağlık Sadece Üç Tane Kestane Bile

Sadece Üç Tane Kestane Bile

59
0
PAYLAŞ
kestane kilo aldırır mı
kestane kilo aldırır mı

Merhaba bayanlar; bugünkü sağlık yazımızda üç tane kestane sonrasında kilo anlamında neler yaşayabileceğimiz konulu yazımızdan söz edeceğiz. Yerken bir kez daha düşünmek gerek diyeceğimiz üç kestane sonrası, kesinlikle kilo almaya davet çıkartmış olabiliyoruz. Sadece üç tane kestane bile, içerdiği kalori bakımından bir dilim ekmekle eş değerdedir. Çıtır şekilde kızarmış kestanelerin ne kadar cezp edici olduğu ortada. Fakat kış sofralarının bu vazgeçilmezinden üç taneden fazla yedikten sonra, daha fazla yememeye dikkat etmelisiniz. Çünkü yüksek ölçüde karbonhidrat içermekte olan kestanenin, üç tanesi bile bir dilim ekmeğe eşit olduğunu artık bilmelisiniz.

kestanenin zararları

Üç Tane Kestane Üç Dilim Ekmekle Eşit

Kestane konusunda beslenme uzmanları, yüksek miktarda potasyum, sodyum, magnezyum, demir, çinko, A, E ve C vitaminini bünyesinde bulundurması yönüyle kontrollü yenilmesinden yanadır. Yine bu konuda sağlık açısından böbrek hastalarının da, bu gıdayı doktora danışarak yemesinde fayda olacaktır. Yüksek potasyum nedeniyle kestane tüketimi konusunda, böbrek hastaları bu durumdan kesinlikle etkilenebilmektedir. Aynı zamanda kestanenin mangalda yapılması da, ateşe yakın pişirileceğinden kanserojen etki gösterebileceği hususunun da hafife alınmaması gerekmektedir.

kestane kilo aldırır mı

Üç Tane Kestane Sonrası Sonuç Kilo Alımı

Bazı zararları yanında yararlarının da olduğundan bahseden beslenme uzmanları, kestanenin 100 gram kadarında yaklaşık 160 ile 180 arasında kalori bulunduğunu dile getirmektedir. Bu 40 gram karbonhidratla da eş değerdedir. Tok tutucu özellikleri de bulunan kestaneden sadece üç tane yemek bile, 1 dilim ekmek yemiş kadar olmayla eşit olacaktır. Bu da kilo almasını sevmeyen hanımlar için tehlike çanları çalıyor anlamına gelecektir. Fakat kestane kontrollü yendiğinde, fazlasıyla yararlı bir besin maddesidir. Hastalıkları bulunan bazı kişiler, bu değerli besini mutlaka doktoruna danışarak yemelidir. Eğer günlük tüketimde ölçüyü biraz kaçırdıysanız, gün içinde tüketilen ekmek ya da makarna gibi yiyeceklerin miktarını da uygun ölçüde azaltarak kilo dengenizi rahatlıkla koruyabilirsiniz. Yani önemli olan kestanenin fazla tüketimi sonrası, kilo aldıracak tipteki diğer besinlerin aynı ölçüde azaltılması gerekecektir. Böylelikle korkulan kilo alımlı sorunundan da kurtulmuş olacaksınız değerli bayanlar.

fazla kestane yemeyin

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here