Sadece 30 Dakikada Kendin Yap Kimono

Kendin Yap Kimono
Kendin Yap Kimono

Biz hanımlar olarak her mevsime uygun en şık en rahat kıyafetleri arama telaşı içerisine gireriz. Özellikle de yazın bizi o kavurucu sıcaklarda rahat ettirecek ve aynı zamanda da şık gösterecek kıyafetler tercimiz olacaktır. Bu kıyafetlerden biri de kimonodur. Kimono basit bir giyecek olarak görülse de hemen hemen her durumda diğer kıyafetlerinize kolayca uyum sağlayan bir yapıya sahiptir. Kısa ve uzun boyları ile kadınların günlük giyimlerinde bu yaz en çok tercih edilen bir giysi türüdür. Kimonolar bu özellikleri itibari ile 2017 yazına adeta damga vurmuş ve trend olmuştur.

Şimdi bu kimonoyu bir mağazadan para verip kolaylıkla satın alabilirsiniz. Ama isterseniz çok az bir masraf yaparak kendi kimononuzu kendiniz de yapabilirsiniz. Nasıl mı? Eğer siz de kendin yap kimono nasıl yapılır diye merak ediyorsanız yazımı okumaya devam edin.

Kimono Yapımı İçin Neler Gerekli?

İlk olarak evde kimono yapımı için malzemelerimizi temin edelim. Sadece kumaşa para vereceğiz. Kumaş boyutlarını siz kendi bedeninize göre ayarlamalısınız.

Kimono Nasıl Yapılır
Kimono Nasıl Yapılır
  • 100 x 140 cm. kumaş parçası (İpek veya şifon olabilir)
  • İğneler
  • Dikiş makinesi
  • Terzi tebeşiri
  • Kumaş makası
  • Cetvel

Kendin Yap Kimono Yapım Aşamaları

1. 100 x 140 cm. boyutlarındaki ipek veya şifon kumaşla başlıyoruz. Yarım katlayın ve ters tarafın (göstermek istemediğiniz taraf) size baktığından emin olun.

2. Cetvel ile kumaş üzerinden 25 cm ve 15 cm ölçün ve terzi tebeşiri ile işaretleyin.

3. İşaretlemelerinizi birleştirin ve bir tür L şekli elde edin. Diğer yöne de aynısını yapın.

4. Şimdi bütün L boyunca iğneleyin ve fazla kumaşınızı makasla kesin. Sonra dikiş yerlerini birlikte dikin.

5. Bu aşamada elinize bir cetvel alıp, kumaşın dikdörtgen kısmının tam ortasını bulup, üstten alta doğru kesin. Ancak kumaşınızın yalnızca üst katını kesmeye dikkat edin.

6. Neredeyse bitti. Kimono merkezinden başlayarak yaklaşık 2,5 cm kumaşı katlayın. Daha sonra alt kenarları da aynı şekilde katlayın ve dikin.

Evde Kimono Yapımı
Evde Kimono Yapımı

Dikişe yeni başlayanları bile bu kolay kimono yapımı zorlamayacaktır. Önemli bazı püf noktalarına dikkat ettikten sonra dikişten az anlayanlar bile yapacaklardır. Önce ölçün, işaretleyin, iğneleyin, katlamalara dikkat edin ve dikin. Çok basit değil mi? Böylelikle kendi kimononuz ile övünebilir ve tasarruf etmiş olursunuz.

Kolay Kendin Yap Kimono
Kolay Kendin Yap Kimono
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı