Sade Bir Atleti Modern Bir Hale Sokalım

yırtık penye uygulaması
yırtık penye uygulaması

Hepimizin evinde sade ve basit penyeler vardır. Sizler ile paylaştığımız bu özel projeler ile bunları daha farklı şekle sokmak üzere hareket ediyoruz. Bu şekilde gardırobunuzda çok farklı sonuçları elde edebilir, inanılmaz şık ve moda tişörtler elde edebilirsiniz. Bu projemizde de yırtık penye uygulaması yaparak, basit düz bir penyeden neler yapabileceğinizi resimli anlatımlar ile açıklayacağız. Bu şekilde sizler de en güzel ve şık ürünlerinizin kreasyonuna kendi imzanızı atabileceksiniz. Kendin yap projelerinde devrim yaratan sitemiz sizlere harika uygulamalar ile inanılmaz sonuçları kolayca elde edeceğiniz içerikler sunmaya devam ediyor.

yırtık penye uygulaması

İlk resimde gördüğünüz gibi basit, askılı bir atlet ya da penyeniz ile bu projemize bağlayacağız. İşlem için sadece makasa ihtiyacınız var. Basit birkaç dokunuş ile sizler de yırtık penye sahibi olabilirsiniz. Yaz aylarında rahatlıkla giyebileceğiniz bu ürün için işlemlere bakalım.

İkinci resimde gördüğünüz gibi penyenizin etekleriniz koltuk altından yaklaşık 15- 20 cm aşağıda kalacak şekilde 1 cm genişliğinde dilimleyin. Bir nevi etek kısımları püsküllü bir görüntü alacak. Bu şekilde işleme devam edelim.

eski atletten yırtık penye yapımı

Kestiğiniz ipçikleri örmeye başlayalım. Resimde de görüldüğü gibi aynı mesafede olacak şekilde işlemleri yapmaya devam edin. Yukarıda en son resimde görüldüğü gibi 2 şeridi bir yapıyoruz. Sonra devam edelim.

yırtık penye uygulaması nasıl yapılır
yırtık penye uygulaması nasıl yapılır

Şimdi ikinci sıra düğüm işlemlerine başlayalım. Yaklaşık 4 sıra bu şekilde çapraz düğümler ile penyenizin iplerini örün. Sonra iyice sıkıştıklarına emin olduğunuzda makas ile fazlalıkları keserek yırtık penye ürünümüze son rötuşları yapalım. Oldukça sıra dışı, şık ve inanılmaz projemiz işte hazır.

Sizler de farklı renklerde ki penyelerinizi aynı şekilde değişik bir görünüme sokabilirsiniz. Özellikle uzun gelen ve boyundan memnun olmadığınız ürünler için bu uygulama harika sonuç verecektir. Ayrıca bir öneri daha yapalım, düğüm işlemini yaparken aralara renkli boncuklar koyabilirseniz harika bir görünüm de elde edersiniz. Bu şekilde kot şortlarınızın üzerine rengarenk boncuklar ile bezeli, kısa ve şık bir penye kombin hazırlamış olursunuz. En özel sonuçları alabilmek adına öneri bizden, fikirleri geliştirmek ve uygulamak sizden.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı