Saçlar Sağlıklı Şekilde Nasıl Uzatılır

Saçlar Sağlıklı Şekilde Nasıl Uzatılır
Saçlar Sağlıklı Şekilde Nasıl Uzatılır

Uzun ve güzel sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsak belli başlı önerileri mutlaka değerlendirmemiz gerekmektedir. Her bayan uzun ve sağlıklı saçları olsun ister. İşte bunun için hazırladığımız yazımızda sizlere bu konuda yani saçları sağlıklı şekilde uzatmak hakkında bilgiler vereceğiz.

Saçlara uygulanabilecek rutin bakımlardaki ufak değişimler, düzgün saç yıkama, bakım yağları ve vitaminler saçları yıpratmadan uzatmak da önemli ayrıntılar arasında yer alıyor. Saçlarım yıpranmasın hem de daha hızlı uzasın isterseniz bunlara mutlaka kulak verin derim.

Bakıma öncelikle beslenme düzeyinde başlamak önemli olacaktır. Beslenme derken bu insan sağlığı açısından sağlıklı beslenmesi yeterli miktarda su içmesi gibi önemli konuları kapsıyor. Bu konuda bedenin nasıl beslendiği çok önemlidir. Aynı zamanda kullanılan şampuanlar da mutlaka saçlara uygun yani saç tipine göre şampuanlar olmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Saçlar yağlıysa bu konuda gerekli ürünler olarak fazla besleyici saç ürünleri zarar verecektir. Bu sebeple saç tipi iyi analiz edilmelidir. Uygulama olarak şampuanı saçların dip kısımlarına doğru bir de saç kremini de saç uçlarına doğru uygulamak son derece faydalı olacaktır. Burada saç bakım kreminin görevi saç uçlarını ilgilendirdiğinden kesinlikle saç diplerine gelmemesine özen göstermek gerekecektir.

Şampuanı saç diplerine uygulamanız ve bolca masaj yapmanız ise saç diplerini temizleyecek ferahlatacaktır. Bu uygulama sonrası ise saçlar daha hızlı uzayacaktır. Haftalık olarak yani haftada bir defa saç diplerine arındırıcı şampuan kullanmak saç diplerindeki yağı, kiri, saç bakım ürünlerinin kalıntılarını ve tozu yok edecek temizleyecektir. Bütün bunların yanında sadece saça özen göstermek değil aynı zamanda bütün bedende özen göstermek de yine sağlıklı uzun saçlar için önemlidir.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı