Saç Örgüsü Örgü Modeli Nasıl Örülür

Saç Örgüsü Örgü
Saç Örgüsü Örgü

Örgüde tıpkı saçlarımızı ördüğümüz gibi aynı tekniği uygulayarak saç örgüsü örgü modeli oluştururuz. Saçlarımızı örerken yaptığımız gibi ilmeklerimizde de aynı bükümleri elde ediyoruz. Saç örgü modelleri çok şekillidir. İkili, üçlü ve Y şeklinde uygulanabilir. Modelimizi uygularken, 3.bir şişten ya da saç örgüsü tığından yararlanabilirsiniz.

Saç örgü modelini kazak, hırka ve yeleklerde uygularken iki yanına haroşa ya da ters örgü uygulanabilir. Saç örgüsü örgü modeli yaparken, iki ya da üç tane haroşa hat çizildiğinde modelimiz daha anlaşılır, daha belirgin olur ve göze hitap eder. Saç örgümüzü yaparken, yanlarda ve aralardaki haroşa öreceğimiz ilmekleri de hesaba katıyoruz. İlmeklerimiz şişimize dizdikten sonrası ilk kenar ilmeğimizi alıyoruz ve ipliği kendimize çeviriyoruz, ters örüyoruz. Sonrasında 6 ilmek düz örüyoruz ve yeniden bir adet ters örgü yapıyoruz. 3’lü saç örgüsü yapacağımız için örgünün arka yüzünde 3 adet ilmek yanındaki 3 adet ilmek ile yer değiştirecek.

Örneğimizin arka yüzüne geçtiğimizde ilk kenar ilmeğimizi alıyoruz. Ardından ters olarak ördüğümüz kısmı ters olarak örüyoruz. 6 adet düz olarak ördüğümüz ilmeğin ilk 3 ilmeğini örmeden saç örgüsü tığımıza geçiriyoruz. Bu örmeden aldığımız 3 adet ilmeği tığın ortasına kadar çekiyoruz. Böylelikle örerken tığdan çıkmalarını engellemiş oluyoruz. Bu üç ilmeği aldığımız tığı, örneğimizin arka tarafına alıyoruz ve biz örgümüzü örerken bekletiyoruz. Şişlerimiz ile sıradaki 3 ilmeği düz olarak örüyoruz. Arka tarafta beklettiğimiz 3 ilmeği şişimize aktarıyoruz ve onları da düz olarak örüyoruz. Bu şekilde sağa ve sola bükülen saç örgüsü modelimiz oluşuyor.

Oldukça gösterişli bir model olan saç örgüsü örgü modeli ile son derece şık örgüler örebilirsiniz. Yapımı kafa karıştırıyor ve zor gibi görünse de, modelimizi kavradıktan sonra oldukça kolay olarak saç örgülerinizi oluşturursunuz.

Saç Örgüsü Örgü Modeli
Saç Örgüsü
Örgü Modeli
saç örgüsü örgü modelleri anlatımlı
saç örgüsü modelleri
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı