Saç Örgüsü Görünümlü Atkı Yapımı

Saç Örgüsü Görünümlü Atkı Yapımı
Saç Örgüsü Görünümlü Atkı Yapımı

İç içe geçen halkalarla adeta bir saç örgüsü görüntüsü kazandırılmış yeni örgü atkı modeli bu videoda bizlere anlatılmıştır. Örmesi basit olduğundan sizler de evinizde bu saç örgüsü görünümlü atkı modelini kolaylıkla yapabileceksiniz. Saç örgüsü formunu oluşturmak için farklı ama kolay bir örgü tekniği kullanılmıştır. Bu teknikle başlangıç zincirini fazla yaparak aynı zamanda bebek battaniyeleri, şal ya da yelekler de yapabilirsiniz.

Videoda anlatımı yapılan yalancı saç örgülü atkı yapımında yaklaşık 1 yumak Angora ip ve 2,5 numara tığ kullanılmıştır. Örnek çalışmada düz renk tercih edilmiştir. Ebruli renklerle de güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Uçlarına örümceklerle süslemeler yapılmıştır. İstenilirse püskül de yapılabilir. Atkı üzerinde boylu boyunca 2 şerit saç örgüsü halkaları oluşturulmuştur.

saç örgülü atkı yapımı
saç örgülü atkı yapımı

Saç Örgü Görünümlü Atkı Nasıl Örülür?

Örnek saç örgülü atkı yapımı için başlangıçta 33 adet zincir çekilmiştir. İlk iki sırasında sadece ikili tırabzan yapılmıştır. Sonrasında iç içe geçmiş halkaların yapımına geçilmiştir. Atkıda halkalı sıralardan iki adet yapıldığı için ikili tırabzanlarda ayrıma gidilmiştir. 10 tane kenarlardan ve 14 tane de ortadan tırabzan ayrılmıştır. Halkalı kısımlarda 1 sıra halkayı oluşturmak, bir sıra da halkayı doldurmak şeklinde gerçekleşmiştir. Atkı bitene kadar bu şekilde devam edilmiştir.

Son aşamada ise saç örgü görünümlü atkı örneğinin kenar süslemeleri yapılmıştır. Süslemeler birkaç sıra örümceklerden oluşturulmuştur. İlk sırasında iç içe geçmiş halkalar da birbirlerine bağlanmışlardır.

Eğer farklı bir atkı modelleri arayışı içerisindeyseniz kordonlu atkı yapımı ile ilgili konumu da mutlaka okumanızı öneririm.

Kaynak: https://youtu.be/wM6W6i0SF7Q

Saç Örgüsü Görünümlü Tığ İşi Atkı Yapımını Anlatan Video:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı