Saç Örgülü Süveter Modeli Yapımı

Saç Örgülü Süveter Modeli
Saç Örgülü Süveter Modeli

İnternette çok beğenilen bir süveter modelinin anlatımını paylaşıyoruz. Tek renkle örülen ve saç örgülü bir model olan bu süvetere bebekleriniz için hemen örmek isteyeceksiniz. Tasarım olarak da güzel olan bu saç örgülü bebek süveteri oldukça da kullanışlı. Örmesi de zevkli.

Resimde görülen bu süveter modelinin anlatımı 1 yaş bebekler için yapılmıştır. Yapımında 1 yumak Alize Happy Baby bebe ipi kullanılmıştır. Süveter 3,5 numara şiş ile örülmüştür. Ayrıca 3 tane de düğme kullanılmıştır.

Bu modelin haricinde yararlanabileceğiniz farklı süveter paylaşımlarımız da vardır. Hemen aşağıda bunun bir örneğini görebilirsiniz.

Saç Örgülü Süveter Örneği Yapımı
Saç Örgülü Süveter Örneği Yapımı

İki Şişle Saç Örgülü Süveter Örneği Nasıl Örülür?

Modele süveterin etek kısmından lastik yapılarak başlanmıştır. Bu işleme ilk önce ön bedenden başlanmış olunup şişe bunun için 72 ilmek atılmıştır. 13 sıra boyunca 2 düz 2 ters lastik çalışılmıştır.

Ardından kenarlarda düz örgü, ortada ise yine 2+2 lastik ile lastiğin başında ve sonunda saç örgüsü modeli şeklinde ilerlenmiştir.

Lastik çalışması belli bir sıra saç örgüsü ile birlikte örüldükten sonra lastik kısmı yerine düz örgü ile devam edilmiştir.

Saç Örgülü Süveter Örneği
Saç Örgülü Süveter Örneği

Kol kesimleri ve yaka çalışması ile birlikte saç örgülü süveterin ön beden çalışması tamamlanmıştır.

Arka ise öne göre daha basittir. Sadece düz örgü ile örülmüştür.

Son olarak ön ve arka beden kısımları birbirlerine dikilerek bebek süveteri artık kullanıma hazır hale getirilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/mpia2RpexK0 (ELİF PİRENVİSE Bebeğim Örgülerim)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı