Saç Örgülü Çorap Patik Modeli

Saç Örgü Patik Çorap Modeli Yapımı
Saç Örgü Patik Çorap Modeli Yapımı

İki şişle örülen saç örgülü örgü çorap modeli yine kolay örülen patik modellerinden biridir. Tek renk patik ipi ile T şeklinde bir örgü parçasının örülüp katlanıp dikilmesi ile elde edilir. İlk defa örgüye başlayanlar için ideal bir çalışmadır.

Yapılış tarzı itibari ile daha önce anlatımlarını paylaştığımız kuzucuk örgü patik modeline oldukça benzemektedir. Yine bu konuyla ilgili iki şişle kolay T patik yapımı konumuzdan da yardım alabilirsiniz. Buna benzer kolay patik modelleri sitemizde ziyadesi ile mevcuttur.

Bu yeni bayan patik örneği görünüş itibari ile bot patik şeklindedir. Bileklik kısmı kısaltılıp normal bir patik şekline de dönüştürülebilir.

Saç Örgülü Çorap Patik Modeli
Saç Örgülü Çorap Patik Modeli

Örnek anlatımı yapılan saç örgü modelli patik 36-37 numara ayaklar içindir. İp markası Bora Polosu’dur. Misinalı şiş numarası ise 3’tür.

İki Şişle Saç Örgü Patik Çorap Modeli Nasıl Örülür?

İlk önce T şekline benzer tek bir örgü parçası örülür. Buna da bileklik kısmından 50 ilmek atarak başlanır. Daha büyük veya daha küçük ayaklar için başlangıç ilmekleri 4 azaltılıp 4 artırılmalıdır.

Bileklik kısmı için 17 sıra ikili lastik örülür. Ardın da haroşa ile birlikte orta kısımda saç örgüsü modeli çalışılır.

Saç Örgü Patik Çorap Modeli
Saç Örgü Patik Çorap Modeli

Birkaç sıra bu şekilde çalışılır. Sonra sağ ve soldan belirli sayıda ilmekler örmeden bırakılıp sadece ortadan aynı şekilde örgüye devam edilir. Gerekli ilmek çıkarma ve kesmelerle patiğin ön kısmı da yapılır.

Patiğin yanları ve tabanı da haroşa ile örülerek tamamlanır. Arka kısmından dikiş uygulanır ve saç örgü çorap patik giyime hazır hale getirilir.

Kaynak: https://youtu.be/jTygv-IIE08 (Orgu Hayatım_)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı