Saç Örgü Desenli Lif Modeli | Bebek Battaniyesi Modeli

Saç örgü desenli battaniye modeli
Saç örgü desenli battaniye modeli

Özellikle bebek battaniyeleri için çok istek alan bu saç örgü desenli örgü modeli hem lif hem de bebek battaniyeleri örebilirsiniz. Sadece iki sıradan ibaret olan bu modelde birbirine zıt çapraz örülen fıstıklar göze çarpmaktadır. Bu da örgüye bir saç örgüsü görüntüsü vermektedir.

Her iki sırada bir renk değişimine gidilip farklı renklerde örülebileceği gibi daha sade bir model isteyenler için iki renkli de örülebilir. Yapılışı da çok basit. Örgüyü çok fazla bilmenize gerek yok. Sadece zincir, tırabzan ve fıstık örmeyi bilmeniz yeterli.

Saç Örgü Desenli Lif ya da Battaniye Modeli Nasıl Örülür?

5 numara tığ, kalan lif ipleri yapılmış. Eğer bebek battaniyesi için çalışacaksanız bebe ipleri ile çalışmalısınız. Ayrıca fıstık motifli bebek battaniyesi yapacaksanız fıstıkları 4 dolumlu yapmanız daha güzel sonuç almanızı sağlayacaktır. Lif için de 3 dolumlu fıstıklar ile yapmanız önerilmektedir.

Saç örgü desenli lif modeli
Saç örgü desenli lif modeli

Örnek anlatımına 90 tane zincir çekerek başlanır. Ardından üzerine 4 zincir çekip 4 zincir atlayıp kapatılarak yapılan tırabzanlarla bir sıra kutucuklar çalışılır. Üzerine de her tırabzanın tepesine tırabzan yapılır, ardından bir önceki tırabzana girilerek çapraz 4 dolumlu fıstıklar örülür. Sıra sonunda 6 zincir çekilip ters yüze dönülür ve bir alt sıradaki işlemin aynısı tekrarlanarak bu sefer ters yönde sıralanan fıstıklar elde edilir.

Her 2 sırada bir ip kopartılıp başka renkteki lif ipleri ile aynı adımlar tekrarlanarak saç örgü desenli lif modeli tamamlanır.

Kaynak: https://youtu.be/DvXM_5KuK2U (Ören Hanım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı