Saç Örgü Boncuk Gerdanlık Yapımı

evde boncuktan gerdanlık
evde boncuktan gerdanlık

Dışarıda gördüğünüz birbirinden güzel takıları çok fazla para harcamadan evinizde yapabileceğinizi gösteren harika bir kendin yap takı projesi ile yine karşınızdayım. İsterseniz dışardan para verip bu takıyı kolaylıkla satın alabilirsiniz. Fakat çok az bir maliyetle temin edebileceğiniz malzemelerle kendiniz istediğiniz tasarımı uygulayıp evinizde yaparak hem cebinizden tasarruf edecek hem de evde boş vakitlerinizi güzel  bir uğraş edinerek değerlendirmiş olacaksınız. Hatta bu tip kolyeler üretip satarak da aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz de. Evet bu yeni takı projemizin adı saç örgü boncuk gerdanlık yapımı olacak. Yapımı oldukça basit. Malzemelerini bir hobi mağazasından kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Gerekli malzemelerimiz nelerdir? Onlardan bahsetmek istiyorum.

  • Bir miktar boncuk. Kaç tane kullanmanız gerektiğini söylemem zor. Siz kendiniz yapacağınız kolyenin uzunluğuna göre boncuk ayarlamalısınız. Kendi kullandığım miktarı sizin anlamanız için söylemem gerekirse yaklaşık 4 kavanoz boncuk kullanmış olabilirim.
  • 50.8 cm. ya da 55.9 cm. uzunluğunda. Siz hangi uzunlukta zincir kullanmak isterseniz.
  • Takı halkaları. 2 büyük ve 2 küçük. Veya orta.
  • Klips, 1 adet.
  • Boncuk ip uçları, 6 adet.
  • Makas ve pense.
  • Ağır yükü kaldıracak boncuk ipi.

Yapılışı:

Uzunluğu yaklaşık 25 cm. ya da sizin belirlediğiniz uzunlukta 6 eşit ip kesin. 14 cm. lik kısımlarına boncuklarınızı geçiriniz. Sonrasında boncuğa dizdiğiniz ipliklerin her iki ucuna kelepçe şeklindeki boncuk ip uçlarını yerleştirip pense yardımı ile boncuklara doğru çekiniz. İpleri ikişerli gruplar halinde birleştirip her iki ucundan düğümleyiniz. Fazla ipleri makasınızla kesiniz. Böylelikle üç adet ikili gruplar halinde ipe dizilmiş bocuklarınız olacaktır. İki takı halkasına zincirinizi geçiriniz. Sonrada üç adet boncuklu ipi takı halkalarına uçlarındaki kelepçe yardımıyla geçirip kelepçeleri pense yardımı ile kapatınız. Zincirimizin bir ucuna takımız bağlamak amacıyla kullanacağımız klipsinizi geçiriniz. Sonrasında boncuklarımızı örme işlemine geçebiliriz. Takımızı örmeden önce bir ucunu bir yere sabitlersek saç örgü işlemini daha kolay gerçekleştirebiliriz. İsterseniz bu örme işini bir ucunu bantla masaya tutturup aşağıya sarkıtarak yapabilirsiniz. Üçlü örgü şeklinde örgümüzü bitirip kelepçeleri halkaya takınız. Evet, artık saç örgülü boncuk gerdanlık takımız kullanıma hazır hale gelmiştir.

Saç örgü boncuk gerdanlık
Saç örgülü gerdanlık
Saç örgülü boncuk gerdanlık
Saç örgü gerdanlık
örgü boncuk gerdanlık
boncuk gerdanlık
boncuktan gerdanlık yapımı
zincirli boncuklu gerdanlık
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı