Ana Sayfa Takı Tasarım Saç Örgü Boncuk Gerdanlık Yapımı

Saç Örgü Boncuk Gerdanlık Yapımı

evde boncuktan gerdanlık
evde boncuktan gerdanlık

Dışarıda gördüğünüz birbirinden güzel takıları çok fazla para harcamadan evinizde yapabileceğinizi gösteren harika bir kendin yap takı projesi ile yine karşınızdayım. İsterseniz dışardan para verip bu takıyı kolaylıkla satın alabilirsiniz. Fakat çok az bir maliyetle temin edebileceğiniz malzemelerle kendiniz istediğiniz tasarımı uygulayıp evinizde yaparak hem cebinizden tasarruf edecek hem de evde boş vakitlerinizi güzel  bir uğraş edinerek değerlendirmiş olacaksınız. Hatta bu tip kolyeler üretip satarak da aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz de. Evet bu yeni takı projemizin adı saç örgü boncuk gerdanlık yapımı olacak. Yapımı oldukça basit. Malzemelerini bir hobi mağazasından kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Gerekli malzemelerimiz nelerdir? Onlardan bahsetmek istiyorum.

  • Bir miktar boncuk. Kaç tane kullanmanız gerektiğini söylemem zor. Siz kendiniz yapacağınız kolyenin uzunluğuna göre boncuk ayarlamalısınız. Kendi kullandığım miktarı sizin anlamanız için söylemem gerekirse yaklaşık 4 kavanoz boncuk kullanmış olabilirim.
  • 50.8 cm. ya da 55.9 cm. uzunluğunda. Siz hangi uzunlukta zincir kullanmak isterseniz.
  • Takı halkaları. 2 büyük ve 2 küçük. Veya orta.
  • Klips, 1 adet.
  • Boncuk ip uçları, 6 adet.
  • Makas ve pense.
  • Ağır yükü kaldıracak boncuk ipi.

Yapılışı:

Uzunluğu yaklaşık 25 cm. ya da sizin belirlediğiniz uzunlukta 6 eşit ip kesin. 14 cm. lik kısımlarına boncuklarınızı geçiriniz. Sonrasında boncuğa dizdiğiniz ipliklerin her iki ucuna kelepçe şeklindeki boncuk ip uçlarını yerleştirip pense yardımı ile boncuklara doğru çekiniz. İpleri ikişerli gruplar halinde birleştirip her iki ucundan düğümleyiniz. Fazla ipleri makasınızla kesiniz. Böylelikle üç adet ikili gruplar halinde ipe dizilmiş bocuklarınız olacaktır. İki takı halkasına zincirinizi geçiriniz. Sonrada üç adet boncuklu ipi takı halkalarına uçlarındaki kelepçe yardımıyla geçirip kelepçeleri pense yardımı ile kapatınız. Zincirimizin bir ucuna takımız bağlamak amacıyla kullanacağımız klipsinizi geçiriniz. Sonrasında boncuklarımızı örme işlemine geçebiliriz. Takımızı örmeden önce bir ucunu bir yere sabitlersek saç örgü işlemini daha kolay gerçekleştirebiliriz. İsterseniz bu örme işini bir ucunu bantla masaya tutturup aşağıya sarkıtarak yapabilirsiniz. Üçlü örgü şeklinde örgümüzü bitirip kelepçeleri halkaya takınız. Evet, artık saç örgülü boncuk gerdanlık takımız kullanıma hazır hale gelmiştir.

Saç örgü boncuk gerdanlık

Saç örgülü gerdanlık

Saç örgülü boncuk gerdanlık

Saç örgü gerdanlık

örgü boncuk gerdanlık

boncuk gerdanlık

boncuktan gerdanlık yapımı

zincirli boncuklu gerdanlık

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here