Sabundan Renkli Kristaller Yaratmak

sabundan sepet yapımı
sabundan sepet yapımı

Bazı projeler vardır, işte aradığımı bu dersiniz. İşte sizlere bu tarz ve özel kendin yap projelerini derliyoruz. Özellikle sabundan süs yapımı hoş, etkili ve mis kokulu sonuçları almanızı sağlayacaktır. Farklı bir konsept olan bu özel projeyi sizler de evinizde hemen uygulayabilirsiniz. Yapımı oldukça pratik ve kolay olan bu uygulama, aynı zamanda çok da zevkli bir projedir. Herhangi bir yerden bulacağınız şeffaf sabun ya da sabun kitleri ile hemen bu projeyi yapabilirsiniz. En güzel sonucu elde etmek için renklendiricileri de kullanabilirsiniz.

sabundan süs yapımı

Yukarıda gördüğünüz malzemeler; plastik bardaklar, kürdanlar, renklendiriciler ve şeffaf sabunlar yer alıyor. Bu harika malzemeler ile sizler de çok özel ve güzel sabundan süs yapımı işlemini başaracaksınız. Bu özel ürün öncelikle katı sabunları eritip, sonra onları küçük plastik kaplara döküp renklendiriyorsunuz.

sabundan süs yapmak

Bu işlemi isterseniz mikro dalga fırın yardımı ile yapabilirsiniz. Küçük plastik kaplara koyduğunuz şeffaf sabun eriğini renklendirmeniz gerekiyor. Bu renklendirme işleminden sonra bu küçük parçalar iyice donana soğuyana kadar beklemeniz gerekiyor. Yeteri kadar sabır edemezseniz, buzdolabından da bu konuda destek alabilirsiniz.

sabundan süs nasıl yapılır
sabundan süs eşyaları nasıl yapılır

Ana renkleri kullanarak farklı renkleri de elde edebilirsiniz. Bu şekilde özel ve değişik renkler elde edersiniz. İyice donduklarından emin olduktan sonra, bu sabunları parçalamaya başlıyorsunuz.

sabundan süs eşyası yapalım

Küçük parçalara ayırdığınız sabunları yine büyük bir plastik bardağa koyun. Bu şekilde artık sabundan süs yapımı aşamalarının sonuna gelmeye başlıyoruz. Üzerlerine beyaz erittiğiniz sabun vasıtası ile birbirlerine girift bir şekle sokabilirsiniz.

sabundan süs eşyası yapımı
sabundan çiçek nasıl yapılır

Plastik bardaklarınızı sabununuzdan ayırdıktan sonra bir kesici vasıtası ile onları biraz şekle sokmanız gerekiyor. Bu şekilde harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca bu işlemi pastel boyalar, mumlar yardımı ile da yapabilirsiniz. Farkı tonlarda ayarlayabilir, birçok bu tarz sabun hazırlayarak harika kokulu özel köşeler ayarlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı