Rüzgar Gülü Lİf Modeli Yapımı

Rüzgar Gülü Lİf Modeli
Rüzgar Gülü Lİf Modeli

Tasarımı instagramdaki Örgücühemşire kullanıcısına ait oldukça renkli yeni bir lif modeli ve yapılışı hakkında bilgiler sunacağız. İki katlı yapısı ile hem pofuduk hem de tasarımı ile çeyizlere yaraşır bir rüzgar gülü lif modeli örneğidir.

Örnek çalışmasında toplamda 7 farklı renkte lif ipi ile 7 numara tığ kullanılmıştır. İlk katı oluşturacak zemin kısmı sadece beyazla örülürken, ikinci kat ise 6 ayrı renkle çalışılmıştır.

Zemin dilimli bir şekilde örülmüştür. Her bir dilim üzerine de farklı renklerle rüzgar gülü kanatları çalışılmıştır.

Çeyizlik Rüzgar Gülü Lİf Örneği
Çeyizlik Rüzgar Gülü Lİf Örneği

Sitemizde farklı rüzgar gülü lif örnekleri de bulunmaktadır. Bir tanesini aşağıya bırakıyoruz. İsterseniz resmine tıklayıp onun da yapılışını inceleyebilirsiniz.

Renkli Çeyizlik Rüzgar Gülü Lif Modeli Nasıl Örülür?

Beyaz renkle zemin yani tabanının yapımı ile başlanmıştır. Taban üçlü fıstık tekniği ve gerekli artırmalarla dilimli bir şekilde örülmüştür. Her biri rüzgar gülü kanadı olacak şekilde toplamda 6 dilim yapılmıştır. Her bir dilim son sırasında 8 fıstık olana kadar çalışılmıştır.

Rüzgar Gülü Lİf Modeli Yapılışı
Rüzgar Gülü Lİf Modeli Yapılışı

Ardından her bir rüzgar gülü kanadına çekilen örümceklerle lifin ikinci kanadı gidilmiştir. Her bir kanat üzeri farklı renkte lif ipleri ile lifin ortasından başlanarak çalışılmıştır.

Sonuçta da ortaya harikulade bir rüzgar gülü lif örneği çıkartılmıştır. Hemen uygulamaya geçmek için aşağıdaki videosunu mutlaka izlemelisiniz.

Kaynak: https://youtu.be/28N3OCA8mXc (Sibelle Örgü)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı