Robadan Badem Dilimli Bebek Hırkası Örgü Modeli

Robodan Badem Dilimli Bebek Hırkası Örgü Modeli
Robodan Badem Dilimli Bebek Hırkası Örgü Modeli

Örneğinde bonbon şekeri motifinin kullanıldığı robadan bademli dilimli bebek hırkasının nasıl örüldüğünü bu konumda sizlere anlatmaya çalışacağım. Bildiğiniz gibi bonbon şekeri modelini daha önceki paylaşımlarımda bebek battaniyeleri yapımında görmüştünüz. Bu sefer bebek hırkalarında aynı modelin nasıl durduğunu göreceksiniz.

Ayrıca bu örgü bebek hırkasına takım olacak kulaklı bere yapımını da inceleyebilirsiniz. O da yine bu hırkada olduğu gibi bonbon şekerleri motifi ile örülmüştür. Her ikisini tamamladığınızda harika bir kışlık bebek örgü takımına sahip olacaksınız.

Robadan Badem Dilimli Bebek Hırkası Nasıl Örülür?

Resimden de anlaşılacağı üzere bebek yeleğinde iki ayrı motif kullanılmıştır. Yaka kısmının altında badem dilimleri; kol ve etek uçlarında da bonbon şekeri motifleri açıkça görülmektedir. Bebek yeleği yakadan başlamalı bir modeldir. Yapımında 4 numara şiş ve şişe uygun iki farklı bebe ipi(mavi ve beyaz) kullanılmıştır. Beyaz ile bonbon şekerleri, mavi renkle de diğer kısımları örülmüştür.

Bebek hırkasına 61 ilmek atılarak başlanır. Birkaç sıra haroşa örüldükten sonra badem dilimlerinin yapımına geçilmektedir. Badem dilimleri önde 6, arkada 6 olmak üzere toplamda 12 adet örülmektedir. Her bir badem için 7’şer delik açılmıştır. Kol uçları, etek uçları, bademler arası ve iliklerin açıldığı kenar kısımları haroşa olarak örülmüştür. Bonbon şekerleri,  badem dilimleri ve haroşalar haricinde kalan kısımlar düz örgüdür.

Roba ile ilgili daha çok örnek arayanlara robadan kız elbise takımı yapımı ile ilgili konuyu da incelemelerini öneririm.

Bundan sonra da robadan bebek örgü modelleri anlatımlı olarak sitemde yer alacaktır. Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin.

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı