Resimli Anlatımlı Bebek Patiği Yapımı

örgü bebek patik
örgü bebek patiği

Minik bebeklerimizin kendileri gibi her şeyleri de çok sevimli olur. Bu yazımızda sizler ile örgü bebek patiği yapımını anlatacağız. Özellikle resimli anlatım olduğu için sizler de bu harika ürünü hızlı şekilde yapabilirsiniz.

Pratik bir şekilde evdeki ipleriniz ile de etkin şekilde kullanabileceğiniz bu modellerde aslında çok daha fazla yaratıcı da olacaksınız. Örgü bebek patiği için gerekli olan malzemelerimi ise; iki renk yün iplik, 1 düğme, 3 adet çorap şişi.

Öncelikle aşağıda resimli anlatımda gördüğünüz gibi, kareli kağıttan bir kalıp çıkartabilirsiniz. Her bir kare bir ilmek olarak düşünün. Ve bir tarafı daha ince olan bir dikdörtgen yapacağız. Bu dar olan kısım topuk tabanı olurken, geniş olan kısım ise ayak parmaklarının olduğu alan olacaktır.

resimli anlatım

Kalıbınıza göre ilmek atarak başlayın. Ortalarda kalıbınızda ki bir ilmek arttırın. Alt tabanı bir renk, üst tarafı diğer renk ile yapabilirsiniz.

resimli anlarımlar

En solda gördüğünüz resimde ki gibi taban kısmını bitirdikten sonra örgü bebek patiği yapımına yan ve ortadan ilmekler çıkartarak bir üçgen gibi örmeye devam edebilirsiniz. Yukarıda ve aşağıda yer alan resimli anlatımlar ile de bunu gayet iyi şekilde anlayabilirsiniz.

resimli anlarımlar

Düz lastik ya da Selanik olarak örebileceğini bu model size kalmış. Resimde ki kadar yaptığınızda iki rengi farklı şekillerde kullanabilirsiniz.

örgü bebek patik
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı