Ana Sayfa Kendin Yap Projeleri Resimli Anlatımlı Bebek Patiği Yapımı

Resimli Anlatımlı Bebek Patiği Yapımı

örgü bebek patik
örgü bebek patiği

Minik bebeklerimizin kendileri gibi her şeyleri de çok sevimli olur. Bu yazımızda sizler ile örgü bebek patiği yapımını anlatacağız. Özellikle resimli anlatım olduğu için sizler de bu harika ürünü hızlı şekilde yapabilirsiniz.

Pratik bir şekilde evdeki ipleriniz ile de etkin şekilde kullanabileceğiniz bu modellerde aslında çok daha fazla yaratıcı da olacaksınız. Örgü bebek patiği için gerekli olan malzemelerimi ise; iki renk yün iplik, 1 düğme, 3 adet çorap şişi.

Öncelikle aşağıda resimli anlatımda gördüğünüz gibi, kareli kağıttan bir kalıp çıkartabilirsiniz. Her bir kare bir ilmek olarak düşünün. Ve bir tarafı daha ince olan bir dikdörtgen yapacağız. Bu dar olan kısım topuk tabanı olurken, geniş olan kısım ise ayak parmaklarının olduğu alan olacaktır.

resimli anlatım

Kalıbınıza göre ilmek atarak başlayın. Ortalarda kalıbınızda ki bir ilmek arttırın. Alt tabanı bir renk, üst tarafı diğer renk ile yapabilirsiniz.

resimli anlarımlar

En solda gördüğünüz resimde ki gibi taban kısmını bitirdikten sonra örgü bebek patiği yapımına yan ve ortadan ilmekler çıkartarak bir üçgen gibi örmeye devam edebilirsiniz. Yukarıda ve aşağıda yer alan resimli anlatımlar ile de bunu gayet iyi şekilde anlayabilirsiniz.

resimli anlarımlar

Düz lastik ya da Selanik olarak örebileceğini bu model size kalmış. Resimde ki kadar yaptığınızda iki rengi farklı şekillerde kullanabilirsiniz.

örgü bebek patik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here