Resimleriniz Daha Canlı Görünsün

Evde elbette duvara asmasını sevdiğiniz ya ünlü birinin resmi ya da kendi resminiz vardır. Onu yağlı boya ile yapılmış gibi göstermeye ne dersiniz? Bu işlemle beraber aynı zamanda resimde canlılık oluşturmak da mümkün olacaktır. Özellikle duvara asılacak resimlerde yapabileceğiniz canlandırma işlemi sayesinde artık evinizin duvarında resimlerin daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Son derece harika resimlere sahip olabilirsiniz. Evdeki tablolarınızda yer alan soluk resimlere de uygulanabilecek bu resim canlandırma daha iyi görünmesini sağlayacaktır. İşlemi yapmaya başlamadan önce sizlere hemen gerekli malzemelerden söz etmek istiyorum. Malzemelere baktığımda bir cam kap, su, tutkal, beyaz A4 kağıdı ve bir fırça lazım olacaktır.

Yapımına geçmeden önce resimdeki boyutta bir sunta veya kontraplağa ihtiyacınız olacaktır. Malzemeleri tedarik ettiyseniz hemen nasıl yapacağınız kısmına geçelim isterseniz. Öncelikle birinci resimde boş bir cam kap görüyorsunuz. İçinde bir miktar tutkal vardır. İkinci resimde tutkala biraz su dökerek karıştırmaya başlıyoruz. Fırça yardımıyla resimlerin daha canlı renklere kavuşması konusunda karışımı iyice karıştırıyoruz. Karışım koyu bir kıvam aldığında resmin yapışacağı tahtaya fırça yardımıyla sürüyoruz. Daha sonra resim beşteki gibi elimizdeki resmi o hafif tutkallı zemine tam ölçülerine göre sığdırıyoruz. Daha sonra ise resim altıdaki gibi A4 kağıdına benzer ince bir beyaz kağıdı resmin üzerine koyarak sıvıyı çekmesini sağlayacağız.

resimleriniz daha canlı görünsün

resimde canlılık oluşturmak

resimlerde yapabileceğiniz canlandırma işlemi

resimlerin daha canlı görünmesini sağla

resimlerin daha canlı renklere kavuşması

resimleri daha canlı göstermek

Bu işlemin sürmesi resim yedide de belirtildiği üzere 24 saat olacaktır. Resim sekizdeki şekilde 24 saat sonra zemin üzerine koyduğumuz beyaz kağıdın da üzerine su ekliyoruz. Bu zemin suyu alınca resim dokuzdaki gibi bir görünüme kavuşacaktır. Onuncu resimdeki gibi bir görünüme kavuştuğunda onbirinci resimdeki işleme geçiyoruz. Resimleri daha canlı göstermek için hemen resim üzerine ahşap tutkalını sürme malzemesiyle beraber güzelce yediyoruz. Bu tutkalı resme iyice yedirdiğimiz zaman on ikinci resimdeki halini göreceğiz. En son olarak bütün işlemler bitince ve tutkal kuruyunca ana resimdeki haline dönüşecektir. Resimleri daha canlı yapmak için bu işlemleri sağlamanız yeterli olacaktır. Kolay gelsin diyorum.

resimleri daha canlı yapmak

resimlere canlılık katmak

resimleri dekupaj tekniği ile tablo yapma

dekupaj tekniği ile resim yapıştırma

dekupaj tekniği ile resim canlandırma

resimleri daha canlı yapma

dekupaj tekniği ile resimlere efekt verme

Bir önceki yazımız olan Cep Telefonu Şarj Kablonuz Dağılmaktan Kurtulsun başlıklı makalemizde Cep telefon kablosunu yay gibi yapmak, cep telefonu kablo karışıklığı ve kendin yap projesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir