Resimleriniz Daha Canlı Görünsün

resimleri daha canlı yapma
resimleri daha canlı yapma

Evde elbette duvara asmasını sevdiğiniz ya ünlü birinin resmi ya da kendi resminiz vardır. Onu yağlı boya ile yapılmış gibi göstermeye ne dersiniz? Bu işlemle beraber aynı zamanda resimde canlılık oluşturmak da mümkün olacaktır. Özellikle duvara asılacak resimlerde yapabileceğiniz canlandırma işlemi sayesinde artık evinizin duvarında resimlerin daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Son derece harika resimlere sahip olabilirsiniz. Evdeki tablolarınızda yer alan soluk resimlere de uygulanabilecek bu resim canlandırma daha iyi görünmesini sağlayacaktır. İşlemi yapmaya başlamadan önce sizlere hemen gerekli malzemelerden söz etmek istiyorum. Malzemelere baktığımda bir cam kap, su, tutkal, beyaz A4 kağıdı ve bir fırça lazım olacaktır.

Yapımına geçmeden önce resimdeki boyutta bir sunta veya kontraplağa ihtiyacınız olacaktır. Malzemeleri tedarik ettiyseniz hemen nasıl yapacağınız kısmına geçelim isterseniz. Öncelikle birinci resimde boş bir cam kap görüyorsunuz. İçinde bir miktar tutkal vardır. İkinci resimde tutkala biraz su dökerek karıştırmaya başlıyoruz. Fırça yardımıyla resimlerin daha canlı renklere kavuşması konusunda karışımı iyice karıştırıyoruz. Karışım koyu bir kıvam aldığında resmin yapışacağı tahtaya fırça yardımıyla sürüyoruz. Daha sonra resim beşteki gibi elimizdeki resmi o hafif tutkallı zemine tam ölçülerine göre sığdırıyoruz. Daha sonra ise resim altıdaki gibi A4 kağıdına benzer ince bir beyaz kağıdı resmin üzerine koyarak sıvıyı çekmesini sağlayacağız.

resimleriniz daha canlı görünsün
resimde canlılık oluşturmak
resimlerde yapabileceğiniz canlandırma işlemi
resimlerin daha canlı görünmesini sağla
resimlerin daha canlı renklere kavuşması
resimleri daha canlı göstermek

Bu işlemin sürmesi resim yedide de belirtildiği üzere 24 saat olacaktır. Resim sekizdeki şekilde 24 saat sonra zemin üzerine koyduğumuz beyaz kağıdın da üzerine su ekliyoruz. Bu zemin suyu alınca resim dokuzdaki gibi bir görünüme kavuşacaktır. Onuncu resimdeki gibi bir görünüme kavuştuğunda onbirinci resimdeki işleme geçiyoruz. Resimleri daha canlı göstermek için hemen resim üzerine ahşap tutkalını sürme malzemesiyle beraber güzelce yediyoruz. Bu tutkalı resme iyice yedirdiğimiz zaman on ikinci resimdeki halini göreceğiz. En son olarak bütün işlemler bitince ve tutkal kuruyunca ana resimdeki haline dönüşecektir. Resimleri daha canlı yapmak için bu işlemleri sağlamanız yeterli olacaktır. Kolay gelsin diyorum.

resimleri daha canlı yapmak
resimlere canlılık katmak
resimleri dekupaj tekniği ile tablo yapma
dekupaj tekniği ile resim yapıştırma
dekupaj tekniği ile resim canlandırma
resimleri daha canlı yapma
dekupaj tekniği ile resimlere efekt verme
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı