Resim Anlatımlı İğne Oyası Tülbent Kenarı

iğne oyası resim açıklamalı
iğne oyası resim açıklamalı

Sizlere bu yazımızda ise resimli anlatım olarak iğne oyası tülbent kenarı yapımını anlatacağız. Resimleri adım adım takip ederek oya işini bilen hanımların, zorlanmayacağı kadar kolay ilerleyeceği tülbent kenarı yapımı olacaktır. Kendinizi aynı zamanda geliştirebileceğiniz türde bir iğne oyası olacaktır. Aslında el işlerinin en keyif verici türü tülbent oyalarına yapılan o harika farklı türde işlemelerdir. Öğrenmek isteyeceğiniz kadar şahane görünüme sahip iğne oyası tülbent kenarı motifi, bu resimli anlatım çalışmasıyla kolayınıza gelecektir diye düşünüyorum. Oya işlerinde kendini geliştirmek isteyen çoğu bayan, sitemizde yer alan anlatımlı çalışmalara göz atabilir.

İğne Oyası Tülbent Kenarı Hakkında Bilgiler

Oya modelleri sayfalarımızda da yer alan anlatımlı çalışmalar, hiç iğne oyası yapmamış bayanları bile kendine çekecektir. El işlerinde kendini belli seviyelere çekmek isteyecek bayanlar, sunduğumuz çoğu harika iğne oyası türlerini tülbent oyalarını hiç zorlanmadan yapabilirler. Bu çalışmada ise sizlere resimli adımlar halinde iğne oyasını nasıl tamamlayacağınızı sunmuş bulunmaktayız. Resimleri sırasıyla ele alıp siz de hemen iğne oyanızı yani tülbent kenarı iğne oyasını işlemeye başlayabilirsiniz.

İğne Oyası Tülbent Kenarı Yapılışı

İğne oyasının yapılışında şimdi dilerseniz resimli anlatımı hemen ele alalım. İlk resimde görüldüğü üzere bayan, beyaz tülbent kenarına koyu yeşil rengi ele alarak belli milim aralığıyla işlemeye başlamıştır. Bir sonraki resimde dikkat ederseniz ikinci sıraya geçip adeta bal peteği gibi sıraları işlemeye devam etmektedir. Resimli anlatımda devam ettiğimizde sıra geldi orta kısımda yer alan o çiçek motifinin bedenin yapım aşamasına. İlmekleri takip ederek sizde resim altıdaki gibi şekli devam ettiriniz. Resim sekize gelince ise her iki yanı tamamlamış olacak ve üst kısma turuncu renkte iple devam edeceksiniz. Turuncu renkte iple, işlem adımlarını takip ederek resim 11’deki gibi bir motif elde edeceksiniz. Daha sonra ise resim 12’deki gibi yeşil üzeri turuncu, onunda üzerine beyaz renkle devam edildiğini görebilirsiniz. Fakat dikkat ederseniz çok az bir beyaz gidiliyor ve devamında o turuncu çiçek motifi beyazın etrafını saracak şekilde ilerlenmektedir. Bitirdiğinizde ana resimdeki gibi, tülbent kenarında gayet şık bir çiçek motifi hazır hale gelecektir.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı