Renkli Yıldız Modeli Patik Yapımı

Renkli Yıldız Modeli Patik Yapımı
Renkli Yıldız Modeli Patik Yapımı

Oldukça renkli bir görünüme sahip olan yıldız motifli patik modeli anlatımını sizlere paylaşıyorum. Patik motifin örülmesi aşamasında her sırada farklı renkte iple örüldüğünden renkli bir görüntü sergiliyor. Kullanılan ip renkleri birbirine uyumlu olduğundan göze hoş gelen bir patik modeli olarak karşımıza çıkıyor. Eğer evde artan ipleriniz varsa bunları da değerlendirme yoluna gidebileceğiniz harika bir patik modeli örebilirsiniz.

Mavi, yavru ağzı, sarı, yeşil ve lila renklerinin kullanıldığı yıldız patik modeli yapımı 2 ayrı videoda anlatılmış. İlk videoda burun ve motifin bir sırasının nasıl örüldüğü gösterilmiştir. İkinci videoda da yıldız desenin kalan kısmı, topuk ve üst kısmının örülmesi aktarılmıştır.

Yıldız Modeli Patik Yapımı
Yıldız Modeli Patik Yapımı

Renkli yıldız motifli patik, patik iplikleri ve 3 numara tığ kullanılarak örülmüştür. Videoda anlatımı yapılan patik örneği 37-38 numara ayaklar için uygundur. Diğer patiklerde olduğu gibi bu patik de burun kısmı ile başlanmaktadır. Burun kısmı halka oluşturulup etrafına tırabzanlar örülerek oluşturulmuştur. Sonrasında yıldız modelinin anlatımına geçilmiştir. Modelde her sırada beyaz geçişler görülmektedir. Bu da her renk motifin örülmesinden sonra ip kopartıldığı anlamına gelmektedir.

Eğer siz de bu şahane rengarenk yıldız patik yapımını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki videosundan yapılışını öğrenebilirsiniz.

Rengarenk Yıldız Desenli Patik Modeli Yapımı:

1. Video:

2. Video:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı