Renkli Toplar Uzun Lif Modeli Yapımı

Renkli Toplar Uzun Lif Modeli
Renkli Toplar Uzun Lif Modeli

Sizlere daha önceki konularımızda renkli toplar gökkuşağı lif modeli yapımını paylaşmıştık. Şimdi de sizlere bu lif takımının diğer bir parçasını oluşturacak olan renkli toplar uzun lif modeli yapımını paylaşacağız.

Uzun lif olduğu için diğerine göre daha az sayıda renkle çalışılmıştır. Renkli dilimler sarı, mor ve kırmızı ile örülürken kenarları ve dilim araları için de beyaz renk tercih edilmiştir. Kullanılan tığ numarası ise 7’dir.

Renkli Toplar Uzun Lif Örneği
Renkli Toplar Uzun Lif Örneği

Altıgen şeklindeki dilimler, renkli toplar uzun lif örneği için 3 adet çalışılmıştır. Her bir dilim yıldız tekniği ile örülmüştür. Dilimlerin kenarlarındaki fıstık sayıları dörderli çalışılmıştır.

Altıgen dilimler tek tek örülüp tamamlandıktan sonra beyaz renkle kenarlarından birbirlerine tekli fıstıklarla eklenmişlerdir. Birleştirme işleminden sonrada kalan kenarlarına üçlü fıstık kapatılarak bir sıra geçilmiştir. Son olarak yine fıstıklarla kutucuklu bir kenar oyası geçilerek renkli toplar uzun lif modeli bitirilmiştir.

Eğer nasıl yapıldığını püf noktaları ve ayrıntıları ile birlikte izleyerek öğrenmek istiyorsanız aşağıda videosunu izlemelisiniz.

Kaynak: https://youtu.be/Lc_24_asN0E (Sibelle Örgü)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı