Ana Sayfa Örgü Videoları Renkli Toplar Uzun Lif Modeli Yapımı

Renkli Toplar Uzun Lif Modeli Yapımı

Renkli Toplar Uzun Lif Modeli
Renkli Toplar Uzun Lif Modeli

Sizlere daha önceki konularımızda renkli toplar gökkuşağı lif modeli yapımını paylaşmıştık. Şimdi de sizlere bu lif takımının diğer bir parçasını oluşturacak olan renkli toplar uzun lif modeli yapımını paylaşacağız.

Uzun lif olduğu için diğerine göre daha az sayıda renkle çalışılmıştır. Renkli dilimler sarı, mor ve kırmızı ile örülürken kenarları ve dilim araları için de beyaz renk tercih edilmiştir. Kullanılan tığ numarası ise 7’dir.

Renkli Toplar Uzun Lif Örneği
Renkli Toplar Uzun Lif Örneği

Altıgen şeklindeki dilimler, renkli toplar uzun lif örneği için 3 adet çalışılmıştır. Her bir dilim yıldız tekniği ile örülmüştür. Dilimlerin kenarlarındaki fıstık sayıları dörderli çalışılmıştır.

Altıgen dilimler tek tek örülüp tamamlandıktan sonra beyaz renkle kenarlarından birbirlerine tekli fıstıklarla eklenmişlerdir. Birleştirme işleminden sonrada kalan kenarlarına üçlü fıstık kapatılarak bir sıra geçilmiştir. Son olarak yine fıstıklarla kutucuklu bir kenar oyası geçilerek renkli toplar uzun lif modeli bitirilmiştir.

Eğer nasıl yapıldığını püf noktaları ve ayrıntıları ile birlikte izleyerek öğrenmek istiyorsanız aşağıda videosunu izlemelisiniz.

Kaynak: https://youtu.be/Lc_24_asN0E (Sibelle Örgü)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here