Ana Sayfa Örgü Videoları Renkli Toplar Gökkuşağı Lif Modeli Anlatımı

Renkli Toplar Gökkuşağı Lif Modeli Anlatımı

Renkli Toplar Gökkuşağı Lif Modeli
Renkli Toplar Gökkuşağı Lif Modeli

Yine renkli ve göz alıcı bir model olan renkli toplar gökkuşağı lif modeli çalışması oldukça beğeninizi kazanacak. Elinizde kalmış lif iplerinizi değerlendirmenizi sağlayacak harika bir lif çalışması olacak. İster farklı renkleri bir arada kullanarak oldukça renkli bir model elde edin, isterseniz de tek renkle sade bir görünüm elde edin. Karar sizin ama renklisi çok güzel değil mi?

Bu yeni gökkuşağı lif modeli için bu anlatımda 7 farklı renkte lif ipi kullanılmıştır. İstenilirse renkler gökkuşağını oluşturan renklerden seçilip daha ismine benzer bir şekilde örülebilir. Bu tarz renkli lif modelleri çok beğeniliyor. Bundan önceki konuda paylaştığımız üçgen dilimli gökkuşağı lif modeli anlatımı da çok beğenilmişti.

Tığ İşi Renkli Toplar Gökkuşağı Lif Modeli Yapımı

İlk etapta 6 farklı renkle yıldız tekniği kullanılarak 6 adet altıgen dilim örülmüştür. Dilimlerin her biri başlangıçta her sırada artırma yapılarak ortasına kadar gelinmiştir. Ortadan itibaren yukarı doğru her sırada eksiltme yaparak altıgen şekli elde edilmiştir.

Renkli Toplar Gökkuşağı Lif Örneği
Renkli Toplar Gökkuşağı Lif Örneği

Yukarıdaki şekilde hazırlanan 6 dilim beyaz renkli lif ipi ile birleştirilmiştir. Dilimlerin son sıralarındaki fıstıkların aralarına batıp tekli fıstıklarla bu dilimlerin birleşmesi sağlanmıştır. Birleştirme işlemi tamamlandıktan sonra da kutucuk tekniği ile oluşturulan fıstıklarla kenar oyası geçilmiştir. Sonuçta ortaya harika görünümlü bir renkli toplar gökkuşağı lif modeli çıkartılmıştır.

Detaylı anlatımını aşağıdaki videolu anlatımında bulabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/1Zu3jK5dOqg (Sibelle Örgü)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here