Renkli Piramit Modeli Tığ Oyası Yapımı

piramit tığ oyası
piramit tığ oyası

Yazma kenarı tığ oyaları videolu anlatımlarından bir yenisini daha sizlere aktarıyorum. Artık kalmış iplerinizi de değerlendireceğiniz oldukça renkli piramit tığ oyası yapımı ve videosunu sizlerin beğenisine sunuyorum. Çok beğeneceğinizi umduğum bu oya ile renkli piramitlerden oluşan bir yazma kenarına kavuşacaksınız.

Resimden de görüldüğü gibi tığ batısı 2 sıradan oluşmaktadır. İlk sıradaki tığ batısı aralarına yazmanızın rengiyle aynı olan bir iple işlenmiştir. Bu da piramit tığ oyası örneğine ayrı bir güzellik katmıştır. Bir üst sırada dondurma çubukları kullanarak yapılmış bir motif bizi karşılıyor. Uzun ilmekler elde etmek için dondurma çubuğuna başvurulmuş. Eğer istenilirse kalem de bu işlem için kullanılabilir. Son sırada bu uzun ilmekler üzerine piramitler örülmüştür ve oya tamamlanmıştır.

Rengarenk Piramitli Tığ Oyası Örneği Yapılışı

Yazmanın tığ batısını yaptıktan sonra beyaz ipe geçilip ikinci sıradaki tığ batısının yapımına geçilir. Bunu örerken de 2 zincir çekilip başına bir kez dolayıp ikili tırabzanlar şeklinde yapıyoruz.

piramit tığ oyası yapımı
piramit tığ oyası yapımı

Üçüncü sırada yeşil ipe geçiyoruz. İkinci sıradaki beyaz kutucukların içine batıyoruz ve 2 zincir çekiyoruz. Ardından ilmeği uzatarak dondurma çubuğuna takıyoruz. Bu sırayı da uzun ilmek toplama işlemi ile bitiriyoruz.

Renkli piramit tığ oyası modelinin son sırasında diğer renk bir oya ipine geçiyoruz. Artık bu sırada piramitleri örüyoruz. Uzun ilmeklerden 3 tanesini tığa alıp ilmeği bunların içine sabitliyoruz ve 5 tane sık iğnesi yapıyoruz. Devamında 3 uzun ilmek daha alıp sabitleyip 5 tane daha sık iğne örüyoruz. Bir zincir çekip dönüyoruz ikinci sık iğneye kapatıyoruz. Şimdi sıradaki sık iğnelerin içine batarak 9 adet sık iğne yapıyoruz. Bir zincir çekip tekrar dönerek bu sefer her sırada eksiltme yaparak sık iğnelerimizi yaptığımızda piramitler elde ediyoruz. Piramitli oya modeli artık hazırdır. Diğer piramitleri de yaptığınızda yazma kenarı oyası hazır hale gelecektir.

Renk Renk Piramit Oyası Videolu Anlatım

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı