Renkli Kolay Havlu Kenarı Modeli

Renkli Kolay Havlu Kenarı Yapımı
Renkli Kolay Havlu Kenarı Yapımı

Yeni başlayanlar için anlatımlı kolay havlu kenarı modelleri incelemelerime devam ediyorum. Bu kez de oldukça renkli bir sıralı havlu kenarı örneğinin yapımını inceleyeceğiz. Bir sırasını istediğiniz sayıda tekrar ederek istediğiniz yüksekliğe kadar yapabileceğiniz bir modeldir.

Örnek anlatımda 5 sıra örülmüştür ve en tepesine de pimpirikten bir sıra geçilmiştir. Havlu dikim yeri ile birlikte bu kolay havlu kenarı örneği yapımı tamamlanmıştır. Beyaz renkle birlikte pembe, mor ve sarı renklere yer verilmiştir. Aynı çeyizlik kalpli havlu kenarı modeli gibi kolay bir yapılışı vardır.

Rengarenk Kolay Tığ İşi Havlu Kenarı Modeli Yapımı

Yapımına ilk olarak havlu bandı ile başlanmıştır. Beyaz renkte iple tırabzanlı çubuklardan ve bilindik kutucuk motiflerinden oluşan bir model uygulanmıştır. Sonrasında havlu kenarı modelinin yapılacağı yuvalar hazırlanmıştır. Bu yuvalar da iki kutucuklu kısmın üzerine zincir ve tırabzanlarla yine kutucuklar yapılarak oluşturulmuştur.

Renkli Kolay Havlu Kenarı Modeli
Renkli Kolay Havlu Kenarı Modeli

Sonraki aşamada havlu kenarı motifleri yapılmıştır. Her motif arada 3 zincir olacak şekilde iki 6 adet üçlü tırabzanın birleşiminden meydana gelmiştir. Motifler arasındaki geçiş ise 3 zincirle sağlanmıştır.

Görüldüğü gibi yeni kolay havlu kenarı modeli iki sıradan oluşmuştur. İlk sırada modelin tutturulacağı yuvalar, ikinci sırada ise yuvalar içerisine model yapılmıştır. Bu iki sıranın tekrarı yapılarak model istenilen boyutta yapılabilir.

Modelin en tepesine ise her modelin üzerine bir tane denk gelecek şekilde 6 pimpirikli motifler sıralanmıştır.

Anlatımlı Renkli Kolay Havlu Kenarı Videosu

Tüm aşamaları izleyerek daha iyi bir şekilde öğrenmek istiyorsanız aşağıda paylaştığım videosundan yararlanmalısınız. Siz dilediğiniz renkte ya da yazma kenarınıza uyacak renkte bu kolay havlu kenarı oyasını işleyebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/4qFLI_pPvBU

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı