Ana sayfa El İşi Oya Dantel Modelleri Renkli İrlanda Danteli İle İnanılmaz Sonuçlar

Renkli İrlanda Danteli İle İnanılmaz Sonuçlar

13
0
PAYLAŞ
irlanda danteli
irlanda danteli

Oldukça farklı ve özel el işleri, her alanda inanılmaz sonuçları almamızı sağlar. Bu tarz el işlerinin içinde özellikle örgü, dantel ve oyalar en fazla tercih edilen ve yapılan işlemler içinde yer alıyor. Ülkemizde de çok farklı örgü modelleri görmek mümkün. Özellikle eskiden beri çeyizlerin vazgeçilmesi olan danteller, bugün bambaşka şekillerde karşımıza çıkıyor. Bu özel dantel modelleri içinde dikkatinizi mutlaka çekmiş olan İrlanda danteli farklı alanlarda kullanıma uygun olan harika bir türdür. Günümüzde, kıyafetler de dahil olmak üzere her şekilde kullanılabiliyor. Bizler de sizin için bu konuya yer vermeye çalışıyoruz. Şimdi hoş ve çekici bu modellerin nasıl yapıldığı ne alanlarda kullanıldığına bir göz atalım.

İnce ipten örülen renkli İrlanda danteli modeller, kılık kıyafetten, ev tekstiline kadar çok özel sonuçlar alabileceğiniz bir model.

irlanda danteli örnekler

Yukarıda ki şemada, çok farklı modellerin detaylarını sizler ile paylaşıyoruz. Bu örgü tarzı, aslında normal dantelden çok farklı değil. Ama üstten almalar, dolgu üstü sık iğneler gibi oldukça özel aynı zamanda yapabileceğini işlem türleri barındırıyor. Her bakımdan bu modelleri yaparak, çok özel sonuçları sizlerin de alması elbette mümkün. Gelelim İrlanda danteli modellerini hangi şekilde değerlendirebileceğimize.

irlanda dantelleri

Konun en can alıcı yeri aslında bu. Bu özel tarz örgü modelleri, renkli uygulamalar sayesinde çok etkileyici ve özel sonuçları almanızı da sağlıyor. Geleneksel sistemden farklı olan bu modelleri artık Türk hanımları da başarılı bir şekilde uygulayabiliyor.

irlanda danteli

Bu resimde ise inanılmaz şık bir modelin nasıl oluşturulduğunu görmektesiniz. Yapılacak olan motifleri, uygun şekilde bir penye üzerinde tasarlamanız mümkün. Muhteşem bir sonuç alacağını bu tarz modeller, seçkin mağazalarda bir ton paraya satılıyorlar. Ama siz iyi bir dantel örücü iseniz, birkaç gün ya da hafta  içinde bu tarz bir modeli bitirebilirsiniz.

irlanda danteli modelleri

İşte size basit bir model ayrıntısı daha. Gerçekten çok seçkin bir duruşa sahip olan bu modeller, başarılı sonuçları da elde edebileceğiniz türden.

irlanda danteli modeller

O inanılmaz modelleri bu şekilde kumaş ile kombin edebilir, eşsiz ve şık modeller oluşturabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here