Renkli El İşi Kağıdıyla Sepet Yapımı

Renkli El İşi Kağıdıyla Sepet Yapımı
Renkli El İşi Kağıdıyla Sepet Yapımı

Merhabalar sizlere bu güzel çalışmam da ise renkli el işi kağıdı kullanarak sepet yapma hakkında bilgiler aktarmak istiyorum. Oldukça basit diyebilirim ve herkesin basitçe yapabilmesi için özenle seçtiğim bir çalışmamdır. Resimli anlatımı sepet yapımı sayesinde asla zor gelmeyeceğini tahmin ediyorum.

Şimdi sırayla resimli anlatımla beraber ne yapmanız gerektiğinden bahsedeyim. Öncelikle resimdeki gibi şirin güzel küçük sepet için malzemeleri resimden az çok anlamışsınızdır ben yine belirteyim. Malzeme olarak sepet çevresine geçirmek için resimdeki gibi ip, renkli türde el işi kağıdı, delmek için resimdeki alet, 16 parça eşit kesim yapmak için makas gerekecektir.

Unutmadan bir de kavanoz gerekecektir. Ama kavanoz sadece 16 eşit parçayı keseceğimiz daireyi oluşturmak konusunda bize yardımcı olacaktır. Bütün bunları yapmak için sırayla birinci resimden itibaren işlemleri takip ederek el işi kağıdından sepet yapımını sizde tamamlayabileceksiniz.

Çayın yanında ikram edeceğiniz şekerlemeleri koymak için bile oldukça süslü bir sepet olacak bu güzel çalışmamız diyebilirim. Renkli el işi kağıdıyla sepet yapınca bence çevrenizden hanımlarda merak ederek bunu nasıl yaptın diyerek sizi soru yağmuruna tutabilir ya da nereden aldın diyerek merak edebilirler.

Resimli anlatım sayesinde çocuklarınızla beraber bile yapabileceğiniz bence oldukça eğlenceli bir çalışma olduğunu söyleyebilirim. Dilerseniz bir hafta sonu tatilinizi değerlendirerek el işi kağıdıyla sepet çalışmasını sizde rahatlıkla sevdiklerinizle beraber yapabilirsiniz.

renkli-el-isi-kagidiyla-sepet-yapimi (1)
renkli-el-isi-kagidiyla-sepet-yapimi (2)
renkli-el-isi-kagidiyla-sepet-yapimi (3)
renkli-el-isi-kagidiyla-sepet-yapimi (4)
renkli-el-isi-kagidiyla-sepet-yapimi (5)
renkli-el-isi-kagidiyla-sepet-yapimi (6)
renkli-el-isi-kagidiyla-sepet-yapimi (7)
renkli-el-isi-kagidiyla-sepet-yapimi (8)
renkli-el-isi-kagidiyla-sepet-yapimi (9)
renkli-el-isi-kagidiyla-sepet-yapimi (10)
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı