Renkli Ekose Kare Banyo Lif Örneği

Ekose Kare Banyo Lif Modeli
Ekose Kare Banyo Lif Modeli

Yapımı oldukça basit olan ekose desenli yeni kare lif örneğinin yapım aşamalarını videosu ile birlikte paylaşacağım. Pastel renkli lif iplerinin kullanıldığı bu renkli banyo lifini yaparken oldukça keyfi alacağınıza eminim.

Sadece kare olanının yapımının anlatıldığı bu modelin uzun ve keseli olanını örerek takım halinde de örebilirsiniz. 2 numara tığla örülen ekoseli lif modeli ortası hariç 4 sırada tamamlanmıştır. Kenar oyası da yapılarak bu güzel kare banyo lifi elde edilmiştir.

Ekose Kare Banyo Lif Modeli Nasıl Örülür?

Modelin yapımına orta kısmında görülen küçük kare parçadan başlanmıştır. İkili fıstık şeklinde örülmüştür. Daha sonrasında etrafına bu karelerden sürekli artırma yapılarak kare lif örneği genişletilmiştir. İkinci sıra sonrasında aradaki boşluklar da doldurularak ilerlenmiştir.

Ekose Kare Lif Modeli
Ekose Kare Lif Modeli

Kenar kısmına gelince 1 sıra düz örülmüş ve resimde görülen kenar oyası da yapılarak ekoseli kare lif modeli tamamlanmıştır.

Ekose Desenli Kare Lif Örneği Videolu Anlatımı

Sizin yeni lif örneğini kolayca anlayabilmeniz için bir de anlatımlı videosu vardır. Bu videoyu aşağıda bulabilirsiniz. İzleyip ekoseli kare banyo lifini ister çeyizlik isterseniz de hemen kullanmak için örebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/ueOxlCrrsmM (ÖRGÜ GÜNLÜĞÜM)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı