Renkli Düğmelerden Şık Bir Çerçeve Yapımı

renkli düğmelerden çerçeve yapımı
renkli düğmelerden çerçeve yapımı

Renkli düğmelerden şık bir çerçeve yapımı

Çoğu kişiyi eskiyen gömleklerini, ceketlerini atmadan önce lazım olur düşüncesiyle düğmelerini keser ve bir kavanozda biriktirir. Eğer evinizde bu şekilde çok sayıda birikmiş düğme ve eskimiş ahşap bir çerçeve varsa, sevdiğiniz fotoğraflarınızı koymak için her yerde bulunmayan çok farklı ve tamamen sizin tasarımınız olan şık bir çerçeve yapabilirsiniz.  Yapacağınız çerçeve hem çok modern görünecek hem de elinizde ki kullanılmayan malzemeleri değerlendirmiş olacaksınız. Bu çerçeveyi yapmak için kullanacağımız malzemeler aşağıdadır.

  • Eskimiş ahşap bir çerçeve
  • Farklı boyutlarda renkli düğmeler
  • Yapıştırıcı
  • Minik plastik çiçekler ve yapraklar
Renkli Düğmelerden Şık Bir Çerçeve Yapımı

Şimdi bunları nasıl bir araya getireceğiz onu anlatalım. Öncelikle çerçevenizin yüzeyini pürüzsüzleştirelim, ahşap çerçevenin yüzeyi düzgün olması çok önemlidir. Oymalı ahşap çerçeveler bu kendin yap projesi için uygun değildir. İlk yapacağınız iş ahşap çerçevenizin yüzeyini temizlemektir. Eğer yüzeyde pürüzler var ise çerçeveyi zımparalayın. Bu işlem düğmelerinizin ahşap yüzeye kolay yapışmasını sağlayacaktır.  Farklı boyutlarda ki düğmelerinizin plastik ve hafif olması önemlidir. Metal düğmeler ya da çok kalın plastikten yapılmış büyük ve ağır düğmeler zamanla düşeceği için bu şekilde ki düğmeleri çerçevenizde kullanmayın. Düğmelerin farklı boyutlarda ve renklerde olması çerçevenize hareketlilik katacaktır. Fakat farklı tiplerde düğmeler kullanmak çerçevenizin karışık ve düzensiz gösterir. Özellikle delikli yapıdaki düğmeler hem kolaylıkla çerçeveye yapışacaktır hem de modern bir görünüm sağlayacaktır. Öncelikle Çerçevenizin bir kenarının belirli bir kısmına kadar yapıştırıcıyı sürün ve sonra düğmelere de yapıştırıcıyı sürerek çerçevenin üzerine yapıştırın. Burada çok hızlı olmanız gerekiyor. Yapıştırıcı kurumadan tüm düğmeleri yapıştırmanız gerekiyor. Sonra kenarın kalan bölümüne yapıştırıcı sürerek düğmeleri çerçeve üzerine yerleştirmeye devam edin. Güzel bir görünüm elde etmek için düğmeleri yerleştirirken karışık olarak yerleştirmeye çalışın. Son olarak Çerçevenin bir ya da iki köşesine elinizdeki minik plastik çiçek ve yaprakları da yapıştırın. İşte size tasarım harikası bir çerçeve.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı