Renkli Çarkıfelek Lif Örneği Yapımı

Renkli Çarkıfelek Lif Örneği
Renkli Çarkıfelek Lif Örneği

Çok şık ve çok güzel banyo lifleri var ve bunlardan biri de bu çarkıfelek lif modelidir. 7 dilimden oluşan ve her dilimi farklı renklerden oluşan bir lif örneğidir.

Her dilim üçgen şeklinde tek tek örülüp sonradan birleştirilmiştir. Banyo lifi 2 numara tığla örülmüştür. Kenar oyası da tamamlandıktan sonra ortaya da bir puf çiçek yapılıp eklendikten sonra çarkıfelek banyo lifi bitirilmiştir.

Rengarenk Çarkıfelek Lif Modeli Yapılışı

İlk etapta yıldız lif tekniği ile 7 adet üçgen parça örülmüştür. Bu parçalarda fıstıklar her sırada artırılmıştır. En üst kenarında 8 adet fıstık olana kadar genişletme işlemine devam edilmiştir.

Renkli Çarkıfelek Lif Modeli
Renkli Çarkıfelek Lif Modeli

Parçaların tamamı örüldükten sonra tekli fıstıkla birbirlerine eklenmişlerdir. Ekleme işlemi sonrasında 2 sıra yine yıldız tekniği ile örme işlemi gerçekleştirilmiştir. Kenarına örümcekli bir kenar oyası yapılmıştır. Orta kısımdaki boşluk için bir de puf çiçek örülüp dikilerek çarkı felek lif örneği modeli tamamlanmıştır.

Renkli Çarkıfelek Banyo Lif Örneği Videolu Anlatımı

Bu oldukça renkli yeni lif modelinin yapılışını aşağıdaki videosundan daha detaylı öğrenebilirsiniz. Renklerinde bir değişikliğe gidebilir ya da iki renkle çalışabilirsiniz. İsterseniz kenar oyası ve ortasındaki puf çiçeği de yapmayarak farklı varyasyonlar deneyebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/-BrLxfcvHas (ÖRGÜ GÜNLÜĞÜM)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı