Renk Renk Çiçekler Tığ Oyası Yapımı

Renk Renk Çiçekler Tığ Oyası Modeli
Renk Renk Çiçekler Tığ Oyası Modeli

Renkli bir çiçek motifli yeni tığ oyası örneğinin nasıl yapıldığını öğrenmek ister misiniz? Aslında bir yazma kenarı modeli olarak tasarlanmış olan bu oya modeli mutfak havlu kenarlarına da uyarlanabilir. Buradan motiflerinin biraz büyük olduğunu anlayabilirsiniz. Ama yine de yazmalarda da kendini gösteren renkli bir kenar oyasıdır. Özellikle çeyizlik için yapmayı düşünenler kesinlikle kaçırmasın.

İki sıradan oluştuğunu belirtelim. Ayrıca yeşil, mavi ve kırmızı olmak üzere 3 farklı renkte oya ipi kullanılmıştır.

Renk Renk Çiçekler Tığ Oyası Örneği
Renk Renk Çiçekler Tığ Oyası Örneği

İlk sıra yeşil oya ipi ile çalışılmış ve ikinci sıradaki taç yaprakları için bir zemin motifi oluşturulmuştur. Farklı bir yeşil yaprak tasarımı yapılmıştır. Zincir, tırabzan ve sık iğne teknikleri kullanılmıştır. Motifin başlangıcı ve bitişi örümcekle sağlanmıştır. İkinci motife geçişte örümcek birkaç tığ batısı atlanarak sabitlenmiş ve diğer motifte de yine aynı sayıda atlanarak devam edilmiştir. Bu da verilecek arayı belirlemiştir.

İkinci sıra bu yeşil yaprağın en tepesindeki yuva içerisine tırabzanlarla 5 adet taç yaprağı çalışılmıştır. Yeni taç yapraklı motiflerin yapımına ip kopartılarak geçilmiş ve sürekli iki renk arasında değişim uygulanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/0xZlUHlTQqc (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı