Rengarenk Toplar Örgü Modeli Yapımı

Rengarenk Toplar Örgü Modeli Yapımı
Rengarenk Toplar Örgü Modeli Yapımı

Çok renkli ve cıvıl cıvıl bir görünüme sahip rengarenk toplar örgü modeli anlatımını sizlere aktaracağım. Özellikle bebek battaniye yapmak isteyenlerin bu modeli değerlendirebileceklerini umuyorum. Ayrıca kalan iplerinizi de değerlendirip işlevlik kazandırabileceğiniz güzel bir proje olarak da düşünebilirsiniz. Kırlent kılıfı olarak kullanmayı da düşünebilirsiniz. Hoş duracağını düşünüyorum.

Rengarenk toplar örgü modeli her türlü örgüde değerlendirebilirsiniz. Oldukça şık bir örgü örneğidir. Video anlatımı da bulunan bu örneği tüm hanımlar vakit geçirmeden hayata geçirmek isteyeceklerdir. Model, 5 ilmek ve katlarından oluşmaktadır. Ana renk beyaz kullanılmış olup aralarına her renkten top şeklinde motifler eklenerek renkli bir örgü motifi elde edilmiştir. Sadece 2 renk kullanarak da daha sade bir görüntü de elde edebilirsiniz.

Bu modeli bize kazandırdığı için de Şerifenin Örgü Dünyası kanalına teşekkür ediyorum.

Rengarenk Toplar Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Baştan şişle örülen bir örgü modeli olduğunu belirtmek isterim. 5 ve katlarından oluşacak şekilde başlangıç ilmeklerimizi atıyoruz. İlk olarak ilmekleri düz örüyoruz. Arka yüze geçtiğimizde rengarenk toplar örgü modeli örneğini kurmaya başlıyoruz. Kenar ilmeği şişimize aldıktan sonra bir sonraki ilmeği çift dolayarak alıyoruz. Ardından 2 ilmek ters örüyoruz. Sonra yine çift dolayarak örmeye devam ediyoruz. Sıradaki ilmeği de ters örüyoruz.

Ardından renkli ipimize geçiyoruz. Doladığımız ilmekleri serbest bir şekilde bırakıp örmeden atlıyoruz. İki adet olan ilmekleri düz örüyoruz ve tek olan ilmeklerden 5 adet yeni ilmek çıkartıyoruz. İkili ilmekleri ters yüzde ters örüp 5 tane olan tekli ilmekleri de düz olarak örüyoruz. Ön tarafta ilmekleri aynen olduğu gibi örüp beyaz renkteki ilmekleri örmeden atlıyoruz. Arka tarafta ilmekleri aynı şekilde örerken yalnızca 5 tane olan düz ilmeği ters örer gibi kesiyoruz. Bu işlem topların daha kabarık durmasını sağlar. Ön tarafta tekrar beyaz renge geçip dolamak sureti ile atladığımız ilmekleri yer değiştirip örüyoruz.

Rengarenk Toplar Örgü Örneği Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı