Rendeden Kalemlik Yapımı

rendeden kalemlik
rendeden kalemlik

Yaz bitti bitecek. Yaz bitince ne olacak peki. Okullar açılacak. Ben de bunu düşünerek sizlere okul sonrası çocuklarınızla beraber yapabileceğiniz internette rastladığım harika okula dönüş kendin yap projelerini kendi sitemde derlemeye karar verdim. Bu projelerle birlikte çocuğunuzla okul dönüşü hem hoşça vakit geçirmiş olacaksınız hem de çocuklarınızın el becerilerini geliştirmiş olacaksınız. Bunun haricinde çocuklarımızın yaratıcılığını geliştirmiş olacağız, onların da daha iyi fikirler üretmesini sağlayıp, sorumluluk bilinci aşılamış olacaksınız.

İlk projemizde çocuğumuza hem düzen ve tertip konularında ona kolaylık sağlayabileceğimiz bir okula dönüş kendin yap projemizden bahsedeceğiz. Hem de eskimiş, artık iş görmeyen eşyaları nasıl geri dönüşüm yaparak fonksiyonelliklerini başka tarafa yönlendirebileceğimizi göreceğiz. Projemizin ismi Rendeden kalemlik yapımı olacak. Fazla bir malzemeye ihtiyaç duymayacağız. Eski bir rende, çivi ya da vida, tornavida projemimizi oluşturmamızda bize lazım olacak malzemelerdir.

Yapım aşaması da çok basit. İlk önce rendeden kalemliğimizi konumlandıracağımız yeri tespit etmemiz gerekiyor. Eğer tahta bir yüzeye asacaksak işimiz kolay. Sadece çivi, vida, çekiç, şarjlı tornavida ile fazla çaba harcamadan işimizi kolayca halledebiliriz. Ama bir beton duvar ise ekstra bir yardım almanız gerekebilir. Matkapla duvarı delip, dübel yerleştirip vidalama işlem adımları biraz sizi zorlayabilir. Kalemliği koyacağımız yeri tespit ettikten sonra rendemizi baş aşağı şekilde tutup koyacağımız yere sabitliyoruz. Sabitleme işleminde rendenin delikli kısımları rendemizin sabit durması için bize kolaylık sağlayacaktır. Eğer rendemizde paslanlamalar var ise çirkin bir görüntü oluşturmaması için isterseniz bir sprey boya ile boyayabilirsiniz. İsterseniz desenli bir görünüm oluşturabilirsiniz. Çocuklarınızı rendenin keskin kısımlarından korumak için de boyama işinizi rahatlıkla görecektir.

Siz de bu tip atılmaya yüz tutmuş mutfak malzemelerinden okul dönüşü çocuklarınızla birlikte beyin fırtınası yaparak çok güzel okula dönüş kendin yap diy projeleri üretebilirsiniz. Bu projemde sizlere çok basit çok zaman almayan bir uygulama olan rendeden kalemlik yapımı hakkında bilgi vermek istedim. Sizin de bu tarz uygulamalarınız var ise benimle paylaşırsanız sevinirim.

rendeden kalemlik yapımı
rendeden kalemlik
rendeden kalemlik resimli anlatım
rendeden kalemlik kendin yap
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı