Quilling Sanatı İle Çınar Yaprağı

Her geçen gün farklı yaratıcılıklar ile sizler de bambaşka eserler ile buluşuyorsunuz. Bu şekilde inanılmaz sonuçları alacağımız, eşsiz ve güzel görseller, hayatımıza giriş yapıyor. Bizler de sizin ilginizi çekebilecek bu tarz güzel ve yapılabilecek kendin yap projelerini derlemeye özen gösteriyoruz. Bu yazımızı da son dönemde dikkat çekici olan Quilling yapımına ayırmak istedik. Benzersiz sonuçları alacağınız Quilling (kağıt kıvırma) malzemelerine de artık her yerden ulaşabilirsiniz. Aslında bizim Mardin bölgesinde yaygın olan telkari uygulamasına da benzeyen bu işlem kağıtların kıvrılıp, farklı şekiller verilmesi ile oluşuyor. Gelin şimdi sizinle Quilling Çınar Yaprağı yapalım ve işlem detaylarına bakalım.

Yukarıda gördüğünüz malzemelerde en özeli sanırız Quilling kağıtları. Bunları set olarak da birçok yerde bulabilir, değişik renklerde alabilirsiniz. Özellikle aynı ölçülerde oldukları için kağıtların hazır alınması oldukça güzel sonuçlar sağlayacaktır. Tutkal, makas, toplu iğneler ve cımbız bize gerekli olan diğer materyaller. Ayrıca bir çınar yaprağı kalıbını da hazırlayabilirsiniz.

Öncelikle resimde görüldüğü gibi ana hatları belirleyelim. Kırmızı Quilling kağıdı ile bu hataları hazırlayıp, resimde ki gibi sabitleyin. Sonrasında içlerini doldurmaya başlayacağız.

Quilling Sanatı Çınar Yaprağı Yapımı
Quilling Sanatı Çınar Yaprağı Yapımı

Aynı şekilde yukarıda işlem aşamalarını da görmektesiniz. Öncelikle özellikli kağıdımızı ince bir rulo olacak şekilde kıvırın. Sonrasında gevşek bırakın ve ardından eliniz ile uygun şekli verin. Sizlere farklı bir uygulama gelse de Quilling yani kağıt kıvırma oldukça farklı şekillerde kullanılabiliyor. Takı tasarımından, duvar ve diğer alanların süslenmesine kadar sayısız ürün üretmek mümkün.

İşlemleri daha rahat yapabilmeniz için size işin temelini kavramaya yönelik bir şekil tablosu sunalım.

Gördüğünüz gibi sadece kağıtları yuvarlayarak, eliniz ile bu şekilleri verebilir, harika sonuçları alabilirsiniz. İşlem için ayrıca aşağıda ki gibi bir kalıp da kullanmanız mümkün.

Bu şekilde Quilling uygulamalarınız çok daha başarılı ve ölçülü olarak gerçekleşecektir. Etkileyici sonuçları almak için sitemizde sizlere sunacağımız diğer alternatif fikirlere de göz atabilirsiniz. İnanılmaz özel ve çok farklı sonuçları alacağınız bu işlemleri çocuklarınız ile de yapabilir, onların el becerilerinin geliştirilmesine de yardımcı olabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı