Quiling Sanatı ile Göz Alıcı Çalışmalar

kağıt kıvırma sanatı çalışmaları
kağıt kıvırma sanatı çalışmaları

Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz Quiling Sanatı; rengarenk kağıtları kıvırma yöntemi ile birbirinden göz alıcı dekoratif tasarımlar oluşturma sanatıdır. Literatürümüze kağıt kıvırma sanatı olarak giren Quiling ile kağıtlardan çok ince şeritler oluşturup, bu sanata özel kıvırma makineleri yardımıyla çok güzel duvar dolap süslemeleri, aksesuarlar ve kendi hayal gücünüze dayalı farklı tasarımlar oluşturmanız mümkün.

Aklınızda bir şablon oluşturarak ya da aklınızdakini bir kağıda çizerek bir desen kalıbı oluşturup işe koyulabilirsiniz. Kağıt şeritlerinizi kıvırıp yapıştırdıktan sonra elinizle düşündüğünüz tasarımı baz alarak şekillendirdiğinizde çok güzel nesneler elde edeceğinize emin olabilirsiniz. Hatta bazı özel Quiling sanatçılarının kullanmış oldukları özel teknikleri inceleyerek 3D tasarımlar da yapabilirsiniz.

Kağıt kıvırma sanatında daha önceden oluşturulmuş bazı temel motiflemeleri kullanarak tasarımınızı oluşturmada kolaylık sağlayabilirsiniz. Hatta bu temel şekiller size deseninizi oluşturmada fikir de verecektir. Ayrıca bu şekilleri ile bir kombin yaparak çok şık tablolar da oluşturabilirsiniz. Sevgililer günü, anneler günü gibi özel günler için harika tasarımlar oluşturup sevdiklerinize farklı bir hediye sunmanız da mümkün.

Çok eski bir tarihçesi olduğu öne sürülen bu sanatı kendinize bir hobi edinerek oluşturacağınız tablolardan ilerde kendinizde bir sergi bile açabilirsiniz. Bu işin çok fazla bir maliyeti de yok. Sadece kağıt, kıvırma aleti ve yapıştırıcı işinizi görecektir. Oluşturacağınız tasarımlara ışık tutması açısından bazı Quiling Sanatçılarının ismini verip yazımı burda sonlandırıyorum. Deepti Nair, Harikrishnan Panicker, Sena Runa gibi sanatçıların çalışmalarına bir göz gezdirebilirsiniz.

quiling örnek şekiller
quiling sanatından örnekler
quiling sanatı örnekleri
quiling tasarımları
quiling sanatı çalışmaları
quiling sanatı uygulamaları
kağıt kıvırma sanatı çalışmaları
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı