Püsküllü Yeni Moda Kot Yapımı

püsküllü kot
püsküllü kot

Bu kendin yap projenizde eski kotlarınızı daha modern bir hale getireceğiz. Zaten kendin yap projeleri bu bağlamda oldukça etkili ve özel projeler değil midir? Evde atıl olan birçok malzeme ile harika ve özel şeyler yapmanız mümkün olacaktır. Modelini sevmediğiniz, paçaları uzun gelen veya yeni bir kotunuza da bu uygulamayı rahatlıkla sizlerde yapabilirsiniz. Bu şekilde harika ve özel bir tasarıma da imza atmış olursunuz.

Farklı bir şekilde hazırlayacağımız kotumuz ile oldukça şık ve modern bir yapıya kavuşabilirsiniz. Bu yılın modası olan püskül modasına sizlerde uymuş olacaksınız. O zaman hızlı şekilde püsküllü kot yapımına başlayalım.

Püsküllü Kot İçin Gerekli Olan Malzemeler

püsküllü kot yapımı

Bir adet dikiş ripper

Bir adet kot pantolun

Makas ve cetvel

Püsküllü Kot Yapım Aşamaları

1. Adım

kota püskül yapma

Öncelikle kotunuzun altında bulunan dikişli kısmı kesiniz. Ardından ripper yardımı ile yanlarda ki dikişleri istediğiniz püsküllerin uzunlukları kadar açmanız gerekiyor.

2. Adım

kotunuza püskül yapın

Yan dikişleri tamamen açtığınızda kotta bulunan sürfileleri temizleyerek kumaşınızın tamamen dikişlerden özgür kalmasını sağlayınız.

3. Adım

kotlarınızı püsküllü yapalım

Kumaşınız tam olarak temizlendiğinde artık püskül işlemine başlayabilirsiniz. Uçlarda paçanın enine şekilde duran beyaz ipleri bunun. Bu ipleri çekerek sadece mavi kumaş iplerinin kalmasını sağlayınız.

4. Adım

kotta yeni moda

Aralarda ipiniz takılma yapabilir. Bu gibi durumlarda ripperden yardım alabilirsiniz. Bu şekilde aparat yardımı ile sökme işleminize devam ediniz.

5. Adım

kotlara püskül modası

Resimde görüldüğü şekilde iplikleri temizlemeye devam ederek püsküllerin ortaya çıkmasına yardımcı olabilirsiniz.

6. Adım

kotlara püskül

İstediğiniz yere gelene ve başarılı bir görüntü elde edene kadar aynı işlemi tekrarlıyoruz.

7. Adım

püsküllü kotlar moda

Püsküller uygun boyuta geldiğinde paça boyundan uygun şekilde ayar çekerek hepsinin aynı yerde başlamış ve bitmiş olduklarını cetvel yardımı ile ölçümlüyoruz.

kota püskül nasıl yapılır

Ve işte püsküllü kot pantolonunuz artık kullanıma hazır kale geldi. Bu şekilde gruplar halinde ayıracağınız ve hafif bir şekilde bunları birbirlerine gruplardanız daha püskül havasında olacaklardır. Ayrıca ufak ince minik boncukları bu püsküllerden geçirerek de harika ve hoş kotlar elde edebilirsiniz. Bu şekilde sizlerde nefis bir el yapımı kot elde edebilirsiniz.

kotta püskül
kotta moda püskül
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. gerçekten süper bir site 🙂 giyim üzerine, bunun gibi şeyler paylaşırsanız daha güzel olur 🙂 ellerinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı