Püsküllü Uzun Lif Örneği Yapımı

Püsküllü Çizgili Uzun Lif Örneği
Püsküllü Çizgili Uzun Lif Örneği

Örgü modelleri içerisinde lif örnekleri ayrı bir yer tutmaktadır. Yeni lif modelleri ile banyolara renk katabileceği gibi gelinlik kızların çeyizlerinde de kullanılabilmektedir. Ben de sizler bu yazımda yeni model püsküllü uzun lif örneği yapılışını paylaşacağım.

Bildiğiniz üzere bu tarz sabunluk örnekleri genellikle takım halinde örülüp kullanılmaktadır. Ancak tek parça halinde kullanılanları da vardır. Bu banyo lifi örneği de buna bir örnek teşkil etmektedir. Aynı daha önce paylaşımında bulunduğum inci puf çiçekli uzun lif modeli gibi enlemesine örülen bir lif modelidir.

Püsküllü Çizgili Uzun Lif Örneği Nasıl Örülür?

Modelini oldukça beğeneceğiniz yeni uzun lif modeli 7 numara tığla yapılmıştır. En-boy olarak 10 fıstığa 10 fıstık ölçüsünde küçük bir parça örülerek başlanmıştır. Bu parçanın sağ ve sol taraflarına renkli şeritler yapılarak uzunlamasına genişletilmiştir. İstenilen büyüklük elde edilince de iki ucuna püskül yapılıp bağlanarak püsküllü çizgili uzun lif modeli tamamlanmıştır.

Püsküllü Uzun Lif Modeli
Püsküllü Uzun Lif Modeli

Resimlerinden de görüleceği üzere yeni lif örneğinin yapımında zıt renklere yer verilmiştir. İstenirse her şerit için farklı renk lif ipi tercih edilerek daha da renkli bir sonuç alınabilir.

Anlatımlı Püsküllü Uzun Lif Modeli Videosu

Yapılış basit uzun lif örneği aşağıdaki videosunda tüm püf noktaları belirtilerek görsel olarak anlatılmıştır. Sizler de gerek renkli çizgileri gerekse de püskülleri ile banyo ve çeyizlerinize ayrı bir güzellik katabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/1J9xK2MZsSA (ÖRGÜ GÜNLÜĞÜM)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı