Püsküllü Kot Pantolon Şıklığı

püsküllü kot
püsküllü kot

Son dönemde farklı moda akımları içinde püskül sizlerin de dikkatini çekmiştir. Özellikleri bakımından inanılmaz ve farklı bir kullanımı olan püsküller, çok farklı kıyafetlerde, özel bir görüntü elde etmenizi sağlıyor. Bu özel projeler ile sizler de çok etkileyici ve farklı kıyafetler yaratabilirsiniz. Özellikle son dönemde püsküllerin kot ile kombin edilmesi oldukça moda. Bu projemizde de sizlere püsküllü kot pantolon yapımı hakkında detayları vereceğiz. Bu harika kendin yap projesi ile evinizde giymediğiniz ya da değiştirmek istediğiniz kotları farklı bir şekle sokabilirsiniz. Yeni moda bir kot pantolon elde etmek için hemen sizler de malzemeleri derleyip, projemize katılabilirsiniz.

Püsküllü Kot Pantolon

Gerekli olan malzemelerimizi yukarıda görüyorsunuz. Bir falçata, zımpara, kot pantolon, tel işlem fırçaları ve püskül bu projemizde kullanacağımız materyaller.

püsküllü kot resimli anlatım

Öncelikle pantolon paçalarınızı püskül için hazırlayın. Resimde görüldüğü gibi dikiş payı bırakarak kesin. Sonra püsküllü kot pantolon için dikişe hazırlayın. Gizli dikiş için işlem aşamaları 3 ve 4 resimlerde açıklanmış. Önce kıvırıyoruz, sonra kıvrımı yeniden yukarı kıvırın, bunu içe alırken püskül ucunu dikilecek yere koyup iğneleyin.

İşlemleri yaptıktan sonra makinede kotunuza püskülü dikin.

püsküllü kot

Şimdi gelelim eskitme işlemine. Yırtık ya da yamalı bir görüntü vererek, kotunuzu son moda hale getireceksiniz.

  1. adımda falçata ile ince ufak çizikler atın.
  2. adımda kalın tel fırça ile bu delikleri yıpratın.
  3. adımda ise zımpara taşı ile üzerilerini iyice ezin
  4. adımda da yıprattığınız kumaşı temizleyin ve eskitme işlemini sonlandırın.

Artık püsküllü kot pantolonunuz harika ve modern bir görünüme kavuştu. Oldukça zevkli olan bu uygulama ile sizler de evinizde bulunan, giymediğiniz kotlarınızı bambaşka bir şekle sokabilir, harika sonuçları alabilirsiniz. Bu şekilde kotlarınıza farklılık katabilir, daha modern ve şık bir görünümde kullanabilirsiniz.

Kotlarda eskitme, kırartma ya da püskül işlemleri oldukça güzel duruyor. Genel olarak son moda ürünlere baktığınızda da bunu göreceksiniz. Etkisini anında hissedeceğiniz bu harika yeni modelleri artık sizler de evinizde yapabilir, tüm eski kotlarınıza anında yeni bir nefes sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı