Püsküllü Çanta Yapımı

Sizinde püsküllü çantanız olsun
Sizinde püsküllü çantanız olsun

Hasır çantaları hepimiz severiz. Özellikle yaz aylarında oldukça rahat ve kullanışlı olan büyük hasır çantalarınızı yeni ve modern bir görünüme kavuşturmaya ne dersiniz?

Özellikle plajlar için ideal olsa da hasır çantalar gerçekten spor kıyafetler ve yazlık renkli elbiseler için harika kombin seçenekleri sunarlar. Bu şekilde olan eski yada yeni hasır çantalarınıza biraz daha renk katacak harika bir projemiz var. Renkli püsküller ile süsleyeceğimiz hasır çantalarımız gerçekten de bizlere inanılmaz bir kullanım rahatlığı ve şıklığı sağlayacaktır.

İster elbiseleriniz ile uyumlu hale getirin isterseniz kafanıza göre tasarlayın. Her şekilde bu hasır çanta görenlerin çok beğeneceği bir kendin yap projesi olacaktır.

Püsküllü Çanta İçin Gerekli Olan Malzemeler

kendin yap püsküllü çanta
kendin yap püsküllü çanta
püsküllü çantalar
püsküllü çantalar
  • Arzu ettiğiniz renklerde işleme nakıs veya etamin ipi
  • Makas
  • Hasır bir çanta
  • Kalın dikiş iğnesi

Püsküllü Çanta Yapım Aşamaları

1. Adım

çantalarda püskül
çantalarda püskül

Öncelikle çile iplerimiz önce ikiye sonra ortalarından keserek 4 parçaya ayırın. İkiye kestiğinizden önce 1- 2 sap ipi püskülü bağlama için ayırmanızı öneririz.

2. Adım

kendin yap projesi çanta
kendin yap projesi çanta

Dört eşit parçaya böldüğünüz ip gruplarının tam ortasından ayırdığınız ip ile bir düğüm atın. Düğümünüzü iyice sıkılaştırın.

3. Adım

Püsküllü çanta modelleri
Püsküllü çanta modelleri

Başladığınız yerden ip demetini ikiye kıvırın. Sağ resimde gördüğünüz şekilde düğüm atıp kıvırdığınız yere en yakın yerden bir diğer ayırdığınız ip ile bağlayın.

4. Adım

Çanta kendin yap projesi
Çanta kendin yap projesi

Solda gördüğünüz şekli alacak olan püskülümüzü bir makas yardımı ile keserek düzenleyin. Fazla ipleri de düğümü sıkıp kesin ve kötü görüntüleri ortadan kaldırın.

5. Adım

Evde püsküllü çanta yapımı
Evde püsküllü çanta yapımı

Püskülün başında kalan fazlalık ipi iğnenizden geçirin. Sonra bunu hasır çantanızda monte etmek istediğiniz yerden geçirin. Püskül ön yüzde kalacak şekilde işlemi yapın.

6. Adım

Evde çanta süsleme
Evde çanta süsleme

Arka tarafa geçen püskül iplerini iki ucu bağlayarak iyice düğümleyin. Bu işlemi birkaç kez yaparsanız daha sağlıklı olur ve püskülünüz düşmez.

7. Adım

Püsküllü çanta malzemeleri
Püsküllü çanta malzemeleri

Ve aynı şekilde tüm püskülleri renkli şekiller halinde bir sıra çantanıza ekleyin. İkinci ve gerektiği kadar püskülü simetriyi bozman dikebilirsiniz. İşte çantanızın yeni formatı ortaya çıkmaya başladı.

Çantalarda süs
Çantalarda süs

Spor kıyafetleriniz ile de oldukça hoş kullanacağını bu yeni moda püsküllü çantanızı güle güle, güzel günlerde kullanabilirsiniz.

Sizinde püsküllü çantanız olsun
Sizinde püsküllü çantanız olsun
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı