Püskülden Eşyalar Yapmak

Püskülden kolye yapmak
Püskülden kolye yapmak

Püskül yapmak aslında o kadar da zor olmayan bir konu gibi geldi ve bu yazımda bunu seçmek istedim. 2016 yılı yaz modasında ismini geçirten püskülleri farklı alanlarda kullanmak kesinlikle güzel oldu diyebilirim. Kendin yap fikirleri arasına aldığım bu çalışmamamda sizlere güzel eşyalara püskülün katacağı güzellikleri yansıtmak istedim.

Bu sene oldukça moda konumunda olan püskül modasında esinlendim diyebilirim. Artık farklı alanlarda da karşımıza çıkan püskülden yapılan eşyaları şu şekilde görmek de mümkün aslında. Bluzlar, anahtarlıklar, yastıklar ve aynı zamanda çatalar da renkli püsküllerle bezenmiş durumdadır.

Yaz gelince farklı renklerde püsküller kullanmasını severim doğrusu. Benim gibi düşünen hanımlarında püskülden yapılan o eşyaları çok seveceklerini düşündüm ve bu yazımda bu konuya mutlaka yer vermek istedim.

Şimdi sizlere püskül yardımıyla basit şekilde yapabileceğiniz kendin yap çalışmalarından söz edeceğim. Şapkaya biraz püskül eklemek isteyenler farklı renklerde püsküller yaparak sonrasında onu şapkasına bağlayarak kendi püskül modalarını oluşturabilir. Püskül deri anahtarlıkla başlamak istiyorum konuya.

Püsküllerde sadece renkli olanlarla değil deri olanları da var ve onlarda moda diyebilirim. Deri püskül yapmak için deri satın alabilirsiniz. Ya da satın almak yerine eski eşyaları değerlendirebilirsiniz.

Bir nevi geri dönüşüm de denilebilecek o durumda evden araç gereç kullanmak iyi olacaktır. Şimdi bir parça deri keserek bu kesilen parçayı cetvelle yarımşar santim aralık olacak şekilde işaretleyiniz. İşaretlenen yerlerde deri parçasını kesip sonrasına kendi çevresinde döndürerek püsküle çevirebilirsiniz.

Püskülden kolye de yine kolay bir çalışma aslında. Püskülün en kolay yolu ise bir halka içinden geçirilecek iple olacaktır. Püsküllü kolyeler şu ara moda diyebilirim. Fakat bunu kendiniz yapmak isterseniz öncelikle halka şeklinde bir koyla ucu almalısınız. Ben örnek olsun diye doğal olan bir taş kolye ucu aldım ve onu uyarladım. Bu taşa uygun olacak şekilde bir iple püskülü yaparak trend hale getirdim.

puskulden-esyalar-yapmak (1)
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı