Puf V Battaniye ve Lif Modeli Yapımı

Puf V Battaniye ve Lif Modeli
Puf V Battaniye ve Lif Modeli

Battaniye ve lif modeli olarak kullanabileceğiniz bir kolay örgü modeli ile daha karşınızdayız. Kolay ama yine de şık bir model olduğunu belirtelim. Her sırada ip değişip farklı farklı renkler de örüp renkli bir model elde edebileceğiniz gibi iki renkle sade bir çalışmada gerçekleştirebilirsiniz.

Örneği özetlemek gerekirse daha önce yapımını paylaştığımız tığ işi V örgü modeli gibidir. Tek fark V’ler orada tırabzanlarla burada ise fıstıklarla oluşturulmuştur. Bu örneği sadece battaniye ve lif modeli olarak düşünmeyin. Hırkalarda ve şallarda da çok şık sonuçlar elde edebilirsiniz.

Tığ İşi Puf Battaniye ve Lif Örneği Yapımı

Arkası ve önü aynı şekilde ilerleyen ve tığla örülen V örgü modellerinden biridir. Örgü örneği 2 sıradan oluşmaktadır. Beyaz ve renkli sıralar. Her sırada ip kopartıp farklı renklerle çalışılabilir. Ancak bu çalışmada beyaz sabit tutulduğu için bu renkte ip kopartılmadan çalışılmıştır. Beyaz sıralar ip koparılmadığı için hem düz hem ters yönde örülürken, renkli sıralarda hep aynı yönde bir örme sağlanmıştır.

Puf V Battaniye ve Lif Örneği
Puf V Battaniye ve Lif Örneği

Örneğin kurulumuna bir miktar zincir çekilerek başlanmış ve anlatımı küçük bir örnek üzerinden yapılmıştır. İlk sıra zincir üzerine tırabzanlarla örülmüştür. Örülürken sadece kenarlarda 4, diğerlerinde ise 3’er tırabzan çalışılmıştır. Her üçlü tırabzandan sonra bir zincir atlanmıştır.

Buna da Göz Atın: Anlatımlı Çapraz Tunus İşi Battaniye Örgü Modeli

İkinci sırada V’lerin yapımına geçilmiştir. Başta ve sonda tek aralarda ise ikili fıstıklarla V’ler şeklinde örülerek tamamlanmıştır.

Puf V Battaniye ve Lif Modeli Videolu Anlatımı

Kaynak: https://youtu.be/UT-eylZ0qjo (atolyehobi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı