Puf Çiçekli Yuvarlak Lif Örneği Yapımı

Puf Çiçekli Yuvarlak Lif Örneği
Puf Çiçekli Yuvarlak Lif Örneği

Puf çiçek ve etraflarına yapılan yapraklarla örülen yuvarlak lif modeli yapımını inceleyeceğiz. Gerçekten çok hoş ve şık görünümlü bir banyo lifinin nasıl yapıldığını öğreneceğiz. Puf çiçekleri ve iki renkli görüntüsü ile hemen örmek isteyeceksiniz.

Tabi istenirse puf çiçeklerin hepsi farklı renkte örülerek daha renkli görünüm elde edilebilir. Bunun yanında yapraklar gibi pufları beyaz renkle örerek tam bir papatya lif görünümüne büründürülebilir. Yuvarlak lif modeli 6 numara tığ ile örülmüş.

Puf Çiçekli Yuvarlak Lif Modeli
Puf Çiçekli Yuvarlak Lif Modeli

Puf Çiçekli Yuvarlak Lif Modeli Yapımı

Puf çiçekli banyo lif modeline orta kısmına 6 yapraklı bir puf çiçek yaparak başlanmıştır. Sonrasında beyaz iple etrafına 6 adet büyük yaprak örülmüştür. Ardından yaprakların arasına da ortaya yapılan puf çiçeklerden yapılmıştır. Son olarak kenar oyası yapılarak puf çiçekli yuvarlak lif örneği tamamlanmıştır.

Puf çiçeklerinin yaprakları için tırabzanlarla yuvalar oluşturulmuştur. Yaprakları bu yuvalar içerisine beşli fıstık şeklinde çalışılmıştır. Çevresine beyaz iple yapılan büyük yapraklar ise yıldız tekniği ile oluşturulan fıstıklar ile eksiltme ve artırma yapılarak örülmüştür. Kenar oyası motifi de tekli bir fıstık ve örümceklerle oluşturulmuştur.

Puf Çiçekli Yuvarlak Banyo Lif Örneği Videolu Anlatımı

Kaynak: https://youtu.be/7wjizBidWs4 (ÖRGÜ GÜNLÜĞÜM)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı