Puantiyeli Bebek Atlet Body Süslemesi

puantiyeli bebe badi süslemesi
puantiyeli bebe badi süslemesi

Bebeklerinize sıradan bebek body’ler giydirmekten bıktınız mı? Ya da desenini beğendiğiniz bir bebek body’i kendiniz de kolaylıkla yapabileceğinizi biliyor musunuz? Evet, bütün bunları sade bir bebek body’si ile sizler de evlerinizde basit birkaç uygulama ile yapabilirsiniz. Bu seferki çalışmamız beyaz düz bir bebek body’i puantiye süslemeleri ile bambaşka bir tarza büründürmek olacak. Piyasada bebek atlet body, çıtçıtlı bebek badisi ya da bebek badisi olarak isimlendirilen bebeklerimizi sımsıcak tutan bu sevimli giyim eşyalarını nasıl süsleyebileceğimizi bu yazımda siz de öğreneceksiniz. Bu hem sizin hem çevrenizin hem de bebeğinizin çok hoşuna gidecek, bundan emin olabilirsiniz. Bebek atlet body süsleme çalışmamıza başlamadan önce kullanacağımız malzemelerimizi aşağıda bir bir sayalım.

Puantiyeli Atlet Body Süslemesi İçin Gerekli Malzemeler

  • Mağazadan sıfır alacağınız bir bebek atlet body
  • Alüminyum folyo
  • Altın yaldızlı kumaş boyası (Akrilik de işe yarayacak, biraz daha sertleşecek)
  • Yuvarlak sünger
  • Fiyonk için altın şerit ya da altın renkli kurdele kumaşı

Bütün bu malzemeleri bir hobi mağazasından ve yapı market mağazalarından rahatlıkla temin edebilirsiniz. Bebek atlet süslemesi için kullanacağınız malzemeler ile body’niz biraz metalik eğilimli altın renkli puantiyelerle bezenecek. Sanki fabrikadan çıkmış bir puantiye süslemeli bir bebek badi sahibi olacaksınız.

Bebek atlet süslemesi

Bebek Atlet Body Puantiye Süslemesi Nasıl Yapılır?

İlk aşamamız bebek badimizin boyama hazırlığı aşamasıdır. Altın yaldızlı metalik boyanızı hazırlayın. Sağlam bir karton ya da kağıt tabak, boya paleti kullanımı için ideal olacaktır. Boya süngerinizi ıslatıp süngerin boyayı ıslatmasına izin verin. Bu iş için daha fazla boya gerekebilir. Ayrıca boyanın badinin arka tarafına da geçmesini engellemek için badimizin iç tarafına alüminyum folyo  koymalıyız.

bebek badisi süslemesi
bebek body süsleme

Artık şimdi bebek atlet body süsleme işlemimize geçebiliriz. Boyayı uygulamak için daire süngeri kullanmalıyız. Boyama yaparken nazik ama sağlam bir itme kuvveti uygulamalısınız.

bebek badi süsleme

Boyadığınız daireler çok fazla dokuya sahipse, güzel pürüzsüz daireler elde edilinceye kadar dokuyu hafifçe fırçalamak için bir fırça kullanın.

bebek badi süsleme resimli anlatım

Boyanın 4-6 saat boyunca tamamen kurumasını bekleyin. Üflemek ya da düşük kademede saç kurutma makinesi çalıştırmak kuruma işlemini hızlandırabilir. Bebek badimizi diğer tarafa çevirin ve aynı işlemleri arka yüz için de tekrarlayın. İşiniz bittiğinde alüminyum folyoyu çıkartın.

Bebek Atlet Body Süslemesi

Boyama işlemimiz tamamlandığına göre bebek badimizin ikinci süslemesine geçebiliriz. Badimizin kol kısmına karşılıklı altın renkli kurdelemizi eklediğimizde ortaya harika bir bebek badisi süslemesi çıkacaktır. Metalik altın rengindeki kumaşımızdan uygun boyda iki adet kumaş keselim. Badimizin kol kısımlarına fiyonk görüntüsü olacak tarzda bağlayalım. Fiyonklarımızın daha sağlam olmasını istiyorsak badimize bir iğne ve iplikle dikin.

bebek badi puantiye süslemesi

Ortaya aynı resimli anlatımımızdaki gibi mükemmel bir bebek badisi çıkacaktır. Puantiye süslemesi yerine isterseniz kağıttan bazı hayvan figürleri şablonları hazırlayıp badinizi daha renklendirmeniz de mümkün.

Bebek atlet body süsleme
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı