Pratik Puzzle Yapımı

Kendin yap puzzle
Kendin yap puzzle

Yaz aylarında dışarı sıcaktan dolayı çıkamadığımız için evde ne yapacağımızı bir türlü bilemeyiz. Vakit geçiremediğimiz için çocuklarımızla birlikte zamanı nasıl değerlendireceğimizi bilemeyiz. Aslında düşündüğünüz zaman evde yapılabilecek bir çok aktivite olduğunu araştırarak öğrenebiliyoruz. Bu bilgi tarifimizde siz,çocuklarınız ve deneyecek olan  hanımlar çok keyif alacak. Çok merak ettirmeden hemen Pratik puzzle nasıl yapılır? hemen öğrenelim.

Malzemeler:

  • 1 adet kapaklı fotoğraf çerçevesi
  • 1 adet sevdiğiniz bir fotoğraf
  • Bıçak
  • Yapıştırıcı
  • Puzzle küpleri

Pratik puzzle nasıl yapılır?

Öncelikle beğendiğiniz bir fotoğrafı seçin. Daha sonra aldığımız puzzle küplerini poşetinden çıkarıp fotoğrafın ebat’ına uygun dikdörtgen yada kare boyutunda küpleri dizin ve üstüne fotoğrafı koyun.eşit ve aynı boyda olmasına dikkat edin. Daha sonra bıçak yada size göre kesici bir alet ile küplerin şekline ve boyutuna göre fotoğrafı küçük küçük parçalar halinde kesin.Kesme işlemi bittikten sonra her küçük fotoğrafı bir küpe eşit olacak şekilde arkasını yapıştırın.Bunu her fotoğraf için uygulamaya başlayın. Ve yapıştırma işlemi de bittikten sonra kapaklı fotoğraf çerçevesinin içine düzgün bir şekilde yaptığınız fotoğraf puzzle yerleştirin. Gördüğünüz gibi bu kadar kolay bir işlem.Herkes evde deneyebilir. İsterseniz hediye olarak sevdiğiniz arkadaşınıza yada dostunuza yapabilir isterseniz  evde sevdiğiniz kendiniz yarattığınız bir obje olarak evin en güzel köşesine koyabilirsiniz. Kendin yap projesine uygun bu  bilgi tarifimizi okurken eminiz ki sizde yapmaktan çok keyif alacaksınız.

puzzle kendin yap
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı