Pratik Oje Sürme Teknikleri

Pratik Oje Sürme Teknikleri
Pratik Oje Sürme Teknikleri

Bakımlı hanımlar bakımlı ellere ve tırnaklara sahiptir ve o bakımlı güzel tırnaklara daima şahane ojeler sürmek isterler. Fakat bazen zaman yetersizdir ve acilen hızlı şekilde oje sürmek gerekebilir. Sizlere bu yazımda pratik oje sürme türlerini anlatmak istiyorum.

Vakti olan kadınlar oje sürme işini daha uzun vadede güzelce yapabilir. Ancak bazen vakit yoktur acilen oje sürmeniz gerekebilir. İşte böylesi durumların kurtarıcısı olacak pratik oje sürme tekniklerini hemen anlatmak istiyorum.

Ojesiz dışarı çıkamayan biriyseniz ya da kıyafet kombinleriniz için oje vazgeçilmezleriniz arasındaysa yazımızı okumanızı tavsiye ederim. İlk olarak French Oje tekniği hakkında bilgi vermek isterim. Her kıyafete uygun tercihleriyle French oje tercih edildiğinde vakit yoksa hemen hemen her kıyafete uyum sağlayacak bir oje olarak tercihiniz olabilir.

Bu oje türü aynı zamanda erkekler tarafından da çok beğeni alan bir türdür. Vakti az olanlara ilaç gibi gelecek bir oje sürme tekniğidir. İkinci olarak acil bir telefon geldi ojesine bir göz atalım. Çoğu zaman size de oluyordur sanırım. Bir arkadaşınız aradı cepten ve hemen çıkmalısın dedi. Bu aciliyete çözüm getirecek harika bir oje tekniğidir diyebilirim.

Acil telefon gelince dışarı çıkarken oje rengini koyu renkli tercih etmemeye bakınız. Çünkü koyu renk ojeler tek katman olarak sürülürse acele şekilde, kötü gözükecektir. Kısa sürede kuruması için siz mutlaka açık renkli oje tercih edebilirsiniz.

Açık renk oje sürdünüz ama tırnakta düzgün durmuyor derseniz, fırçayı boğarak kullanmayınız diyebilirim. Fırçada yer alacak çok fazla oje, tek bir kat bile sürülse tırnak üzerinde kalın bir kat gibi görünecektir. Bu geç kuruyacağından çirkin gösterecektir.

Bu nedenle mutlaka fırçayı oje şişesine daldırdıktan sonra hırs ve stresin kurbanı olmayacak şekilde bu işi yapmak gereklidir. İp ucu olarak şunu da verebilirim. Kısa vakit varsa ve hızlı sürülecek oje de hatları en aza indirmek isterseniz şunu yapabilirsiniz.

Ojeyi sürdünüz ve kurumasını bekliyorsunuz daha sonra parlatıcıyla ojeye bir kat daha geçiniz ve bekleyiniz. Bu yapılan işlem ojenin kalıcı olmasını sağlayacaktır. Bu aynı zamanda ojenin güzel görünmesini de sağlayacaktır.

pratik-oje-surme-teknikleri (1)
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı