Pratik Keçeli Ev Ayakkabısı Yapımı

Ev Ayakkabısı Nasıl Yapılır
Ev Ayakkabısı Nasıl Yapılır

Farklı projeleri bazen yaratmak için artık internette gezinmek yetiyor. Bu şekilde özel paylaşımlara ulaşabiliyor, harika kendin yap projelerini uygulayabiliyoruz. Eşsiz ve özel ürünler elde etmek, başarılı sonuçları alabilmek adına sizler de sitemizde ki projeleri çok seveceksiniz. Etkileyici ve güzel ürünler içine bu yazımız ile yeni bir ürün daha ekleyeceğiz. Bu projemiz örgü ev ayakkabısı yapımı ile ilgili olacak. Hepimiz kış aylarında ayağımızı sıcak tutacak, yün ürünleri giymeyi tercih ederiz. Bu ürünleri satın almak yerine kendiniz de yapabilirsiniz. Bu şekilde evinizde ki malzemeler ile harika ürünler yapabilir, hem de boş zamanlarınızı yaratıcı bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Bu uygulamamız için yün ip, uygun numarada şiş, bir ayakkabı keçesi yani taban, dikmek için de yorgan iğnesi gerekli. Öncelikle resimli anlatımlarımız ile projenin gidişini görebilirsiniz.

Keçeli Ev Ayakkabısı

Öncelikli olarak yaklaşık 10-12 cm eninde haraşo ile uzun bir şerit öreceğiz. Bu ipinizin ve şişinizin durumuna göre değişecektir. Uzunluğa ise ayak büyüklüğünüze göre almış olduğunuz ya da evde bulunan keçe üzerinde ölçüm yaparak karar vereceğiz.

Oldukça kolay olan örgü ev ayakkabısı modeli, sizlerin de seveceği, bütün kış ayaklarınızdan çıkartamayacağınız harika bir alternatiftir. Bu şekilde bütün beklentileriniz en güzel şekilde tüm aile için de gerçekleşmiş olacaktır.

Keçeli Ev Ayakkabısı Yapımı

Yukarıda ki resimde görüldüğü gibi örme işleminden sonra, taban keçenin üzerine parçamızın dikim aşamasına geçiyoruz. Öncesinde keçenizde dikiş delikleri açarsanız çok daha hızlı bir şekilde bu işlemi yapabilirsiniz.

Burun kısmına gelecek olan köşeyi görüyorsunuz. Bu şekilde dikiş adımlarını takip ederek, sizler de pratik örgü ev ayakkabısı yapımına devam edebilirsiniz.

Keçeli Ev Ayakkabısı Nasıl Yapılır

Resimde görüldüğü gibi,  iğne artı işlemi yaparak, tüm çevresini dolanacaksınız. Bu özel teknik ile en güzel ve sağlam modelleri elde edeceksiniz. Aynı şekilde bütün kalın keçeler alarak çocuklarınız ve sevdikleriniz için de aynı şekilde işlem yapmanız mümkün olacaktır.

Modelimizin bitmiş şeklini gördüğünüzde sizler de inanamayacaksınız.

Ev Ayakkabısı Nasıl Yapılır

İşte oldukça başarılı bir görüntüye sahip olan modelimiz. Burun kısmında iki kat örgü parçamız olacak. Başladığımız şekilde üçgen olarak da bitirebilir, ya da ayak üzerine gelen kısmın yanından ekleyebilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihiniz. Sımsıcak ayaklar için harika bir model.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı