Pratik Cep Telefonu Şarj Aleti Yapma

Şarj Aleti Yapma
Şarj Aleti Yapma

Düşük pil uyarısını hepimiz zaman zaman almaktayız ve genellikle cep telefonuyla çok oynamasını seven kişilerin bu uyarıyı alınca sinir oldukları anları gözümün önünden geçirebiliyorum. Fakat ben sizlere bu konuda daha iç açıcı bir durumdan bahsetmek istiyorum.

Resimde gördüğünüz düzenekle ve bir pil yardımıyla nerede olursanız olun, birkaç pille günü idare etmeniz mümkün olacaktır. Elektriksiz ortamlarda rahatça pratik şekilde cep telefonunu şarj etmek sorun olmayacaktır. Resimlerden de ilerleyebilirsiniz elbette ama ben yine de sizlere neler yapılmasını gerektiğini anlatmak istiyorum.

Öncelikle resimde malzemeleri zaten görüyorsunuz. Tek yapmanız gereken hemen malzemeleri bir araya getirip cep telefonu için mobil şarj istasyonunu oluşturmak olacaktır. Araçları ayarladığınızı var sayarak ben hemen neler yapmanız gerektiğini anlatmak isterim.

Resimdeki araç için çakmaklıkla çalışan usb aparatını ve bir anahtarı test amaçlı olarak pile şekildeki gibi dokundurduğunuzda araç usb cihazın elektriğini aldığını fark edeceksiniz. İşte bu işlemi test amaçlı yaptıktan sonra hemen resimdeki gibi bir kablo ve gerekli düzeneği oluşturduktan sonra hemen bize gerekli olan mobil elektrik ünitesini ortaya çıkartmış olacağız.

Cep telefonuyla artık bir dağda bile şarjsız kalsak, bu bizim için sorun olmayacak çünkü birkaç pille mahsur kalmadan cep telefonumuzu resimdeki şarj ünitesi sayesinde rahatça doldurabileceğiz. Gayet kolay şekilde yapabileceğiniz mobil şarj cihazını sizde basit malzemeler kullanarak benim gibi kolayca yapabilirsiniz.

Not: Resimde görünen elin altında sadece ubs kısmı takılı durumdadır. Ekstra bir kablolama işlemi mevcut değildir. Ubs cihazıyla anahtar bir birinden ayrılmasın diye sıkıca bağlanmıştır hepsi o kadar.

pratik-cep-telefonu-sarj-aleti-yapma (1)
pratik-cep-telefonu-sarj-aleti-yapma (2)
pratik-cep-telefonu-sarj-aleti-yapma (3)
pratik-cep-telefonu-sarj-aleti-yapma (4)
pratik-cep-telefonu-sarj-aleti-yapma (5)
pratik-cep-telefonu-sarj-aleti-yapma (6)
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı