Pratik Bebek Yeleği Yapımı

Pratik Bebek Yeleği Yapımı
Pratik Bebek Yeleği Yapımı

Yakadan başlamalı ve hiç dikiş kullanmadan sadece pirinç örgü ile kolaylıkla yapılabilen pratik bebek yeleği modelini paylaşıyorum. Yelekte ağırlıklı olarak pirinç örgü kullanılmıştır. Onun haricinde ön, arka ve kol ayrımlarını belirlemede saç örgüsüne başvurulmuştur. Özellikle yeleğin alt kısmına doğru artırma yapılmış olması yeleğe evaze etek görüntüsünü vermiştir.

Bu kolay bebek yeleği yapımı için 100 gramlık 2 yumak bebe ipi ve 4 numara şiş kullanılmıştır.

Pratik Bebek Yeleği Şablonu
Pratik Bebek Yeleği Şablonu

Hiç dikişsiz pratik bebek yeleği yapımına 90 ilmekle başlanır. Sonrasında 4 sıra pirinç örülür. Ön beden için 12 ilmek ve kollar içinde 9 ilmek pirinç örgü olarak 1 ters, 4 düz, 1 ters şeklinde örülür. Arka beden içinse 24 ilmek dizilir. İlmek artımı 1 terslerden önce ve sonra yapılır. Beden kısmında 4 sırada bükülen saç örgüsü 5 adet olunca kollar ayrılır ve sadece beden örülür. Bedende kola altına altışar ilmek atılır. 6 ilmek pirinç olarak devam edilirken 3 saç örgüde 1 ilmek artış olur.

Pratik Bebek Yeleği Modeli
Pratik Bebek Yeleği Modeli

Pratik bebek yeleğinin yapımının ayrıntılarına aşağıda paylaştığım anlatımlı videosundan ulaşabilirsiniz.

Yapımı Kolay Pratik Bebek Yeleği Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı