Popcorn Lif Modeli Yapımı

Popcorn lif modeli yapımı
Popcorn lif modeli yapımı

Oldukça yumuşak ve bir o kadar da şeker bir görünümü olan yeni lif modeli incelemesi ile birlikteyiz. Bu konumda Sibel Öztürk’ün bir çalışması olan popcorn lif modeli yapılışını inceleyeceğiz. Oldukça yumuşak ve üç boyutlu bu yeni lif örneğini umarım çok beğenirsiniz.

Çift katlı olarak örülmektedir. Popcorn motifleri ayrı ayrı örülerek sonradan birleştirilmektedir. Alt zemin kenar oyası ile birlikte örülüp popcornlar dikilerek kolay lif yapımı tamamlanmaktadır.

Beyaz zeminde Ören Bayan Kristal, renkli iplerde ise bonbon marka lif ipi kullanılmıştır. Makas ve 7 numara tığ da popcorn lif modelinde kullanılan diğer gereçlerdir.

Yapılışı Kolay Popcorn Lif Örneği Nasıl Örülür?

Popcorn motiflerin tek tek yapılması ile işe başlanmıştır. İlk etapta bir sihirli halka yapılıp etrafına arada 1 zincir olacak şekilde ikili tırabzanlar örülmüştür. Sonrasında ikili tırabzanların aralarına batarak bir fıstık yapılıp tepesine 4 zincir çekilerek kapatılmak sureti ile popcornlar yapılmıştır. Sonraki turlarda arkadaki ikili tırabzanlarda artırmaya gidilerek popcorn sayılarında da artış sağlanmıştır. Lifin ortası için 4 sıralı bir popcorn, kenarları için de 3 sıralı 8 adet popcorn yapılmıştır.

Anlatımlı Popcorn lif modeli
Anlatımlı Popcorn lif modeli

Popcornlu çiçekler birbirlerine eklenerek beyaz lif zeminini ortalayacak şekilde dikilmiştir. Böylelikle bu popcorn kolay lif yapımı tamamlanmıştır.

Anlatımlı Popcorn Çiçek Motifli Lif Yapımı Videosu

Videosunda zemin olarak düşünülen yıldız lif modelinin yapımına yer verilmemiştir. Sadece nasıl yapıldığı ile ilgili kısa bir bilgi geçilmiştir. Popcorn motiflerinin tek tek nasıl örüldüğü, birbirlerine eklenmesi ve yıldız lif üzerine dikilmesi detaylı olarak anlatılmıştır. Aşağıdaki videodan izleyip sizler de bu güzel lif örneğini örebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/eRec0um9u18

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı